آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

آموزش باز کردن سپر جلو ۲۰۶ مرحله به مرحله + تصویر

آموزش باز کردن سپر جلو ۲۰۶ مرحله به مرحله + تصویر

آموزش باز کردن سپر جلو ۲۰۶ مرحله به مرحله + تصویر

آموزش باز کردن سپر جلو ۲۰۶ مرحله به مرحله + تصویر : در این مقاله از رایکا یدک با ماهمراه باشید تا باز و بسته کردن سپر 206 را به صورت تصویری به شما آموزش دهیم ،لطفا پس از پایان آموزش نظرات مفید خود را برای ما ارسال کنید .

آموزش باز کردن سپر جلو ۲۰۶ مرحله به مرحله + تصویر

کارشناسان رایکا یدک توصیه میکنند که اگر برای این کار تسلط کافی نداری این امر را به متخصصین این زمینه بسپارید .

۱- خارهای آمپولی که روی توری جلو پنجره خودرو قرار دارند را بردارید:

به تصویر زیر نگاه کنید و طبق تصویر قسمت وسطی را به سمت بالا بکشید تا کامل جدا گردد.

آموزش باز کردن سپر جلو ۲۰6

در زمان جدا کردن قطعات پلاستیکی خودرو اگر خودرو گرم باشد به راحتی میتوان آنها را جدا کرد بنابراین توصیه میشود که زمانی این عمل را انجام دهید که مدتی از روشن بودن ماشین گذشته باشد یا قبل از شروع کار ماشین خود را مقابل آفتاب قرار دهید و پس از گرم شدن ماشین توسط نور آفتاب شروع به کار کنید .

ابتدا مطابق تصویر 4 عدد خار آمپلوی روی توری جلو پنجره را جدا کنید :آموزش باز کردن سپر جلو ۲۰6

 

۲- آچار ستاره را بر میداریم و همانند تصویر زیر دو پیچ در هر دو طرف جلو پنجره را که روی چراغ نشسته اند باز میکنیم

آموزش باز کردن سپر جلو ۲۰6

۳- توری جلو پنجره با احتیاط باز کنید که خارک های آن نشکند ،نگران نباشید زیرا این قطعه به جایی وصل نیست فقط باید به آرامی و با احتیاط آن را جدا کنید .آموزش باز کردن سپر جلو ۲۰6

 

 

۴- برای اینکه توری جلو پنجره از خود جلو پنجره جدا کنید کافی است که اول قسمت پایین آن را که با خارهای یک تکه به توری متصل است  جداکنیم

سپس میتوانیم به اهرم کردن پیچ گوشتی و یا جسم مناسب دیگری به آرامی خار های دیگر را باز کنیم برای این کار علاوه بر اهرم میتوانیم با کمی حوصله از دست نیز استفاده کنیم و با کمی بازی تور را جدا کنیم .

لطفا در این مرحله نهایت دقت را به خرج دهید تا باعث شکستن خارها نشوید.

توجه :خوب به تصاویر زیر نگاه کنید تا محل خارها را بشناسید و مجبور نشوید جلو پنجره را آنقدر به سمت خودتان بکشید که خارها را در پشت آن ببینید چون این قطعه پلاستیکی به راحتی میشکند.

آموزش باز کردن سپر جلو ۲۰6

به این صورت هستن:

۵- جلوپنجره 206 با ۳ عدد پیچ متصل میشود که ۲ تای آن را که روی چراغ ها بود در مرحله قبل باز کردیم، آن یکی هم وسط جلو پنجره دقیقا پشت آرم شیر به صورت عمودی مطابق عکس قرار دارد که باید باز شود.

۶- در این مرحله از کار خارهای هر دوطرف جلو پنجره را بایستی خارج کرد.

هر طرف دارای ۲ عدد خار می باشد که در بیشتر مواقع هنگام باز کردن این خار خواهد میشکند

بنابراین علاوه بر توصیه بر احتیاط فراوان سفارش ما این است که از قبل چند خار تهیه کرده و با خود داشته باشید که در صورت شکستن بتوانید جایگزین کنید.

برای باز کردن جلو پنجره باید آن را با وسیله ای نرم به بیرون بکشید یا اینکه وسیله ای مانند پیچ گوشتی تخت را که با پارچه ای پوشانده اید بین ابرویی و بدنه اهرم کنید.

به این ترتیب:

 

در اکثر موارد در صورت دقت بالا و احتیاط کامل خارها هیچ آسیبی نمیبینند و کامل به صورت سالم از بدنه جدا میشوند! مانند تصویر زیر :

در بیشتر موارد نیز ممکن است که خارها شکسته شوند مانند تصویری که در زیر مشاهده خواهید کرد .

آموزش باز کردن سپر جلو ۲۰6

 

توصیه میشود از قطعات یدکی خارهای زیر را تهیه کنید تا در صورت شکستن بتوانید سریعا جایگزین کنید تا کارتان به تعویق نیفتد .

توجه داشته باشید که جلو پنجره  از هر دوطرف به وسیله میله ای پلاستیکی زیر چراغ وصل شده است که هنگام باز کردن باید با احتیاط خارج شود .

تصویرخاری که باید از قبل تهیه کرده باشید:

پس از باز کردن جلو پنجره با تصویر زیر مواجهه خواهید شد .

 

۷-در این مرحله نوبت به سپر میرسد : برای باز کردن آن باید پیچ های هر چهار طرف آن را باز کنیم  .

سراغ پیچ های قسمت بالای سپر میرویم  و یک کله پیچ گوشتی ستاره ای از نوع قابل تعویض برمیداریم تا بتوانیم بدون باز کردن چراغ ها، سپر را باز کنیم.

سپر جلو پژو 206 خاکستری مهرخواه

اکثر تعمیرکارها  در هنگام باز کردن سپر، چراغ ها را نیز باز میکنند اما اگر یک کله آچار داشته باشید نیاز به این کار نیست .

 

تصویر

۸- در این مرحله از کار باید شلگیرهای پلاستیکی هر دو طرف را نیز باز کنید با دقت به تصویر نگاه کنید تا بتوانید مراحل را بصورت درست انجام دهید :

۹- ۲ خار املپولی شلگیر را نیز باز کنید ، توصیه ما آن است که این خار را نیز از قبل تهیه کنید چون احتمال شکستنش آن وجود دارد.

مانند تصویر زیر خارها را جدا کنید.

و این خار

شلگیر را طبق تصویر زیر جدا کنید :

در شلگیرهای یک تکه نیازی نیست که سمت درب را نیز باز کنید فقط کافیست آزاد شود .

۱۰- به تصویر زیر دقت کنید : پوسته سپر به وسیله یک مهره روی گلگیر سوار شده است که برای باز کردن سپر بایستی این مهره با آچار باز شود .

۱۱- در این مرحله باید مه شکن ها را باز کنیم. باید خاطر نشان کرد که نیازی نیست مه شکن ها به صورت کامل از روی سپر باز شوند و تنها کافیست که سوکتهای ان جدا شود .

اگر بخواهیم سوکت ها را جدا کنیم کافیست خار فلزی روی سوکت را به پایین فشار دهیم و سوکت را به بیرون بکشیم تا جدا شود .

۱۲- توجه داشته باشید که در زیر سپر هم ۲ تا رابط پلاستیکی وجود دارد که با مهره به رام رادیاتور وصل شده اند، آنها را نیز باید جدا کنید .

۱۳- اکنون سپر آزاد شده است با احتیاط کامل طبق تصویر زیر عمل کنید. ابتدا از لبه ها بکشید تا به راحتی باکشیدن آن به سمت خود بتوانید آن را از خودرو جدا کنید

به همین سادگی با انجام دادن مراحل بالا میتوانید کار باز کردن سپر جلو 206 را انجام دهید ،اگر نظر یا پیشنهادی دارید آن را با ما در میان بگذارید .

امیدواریم با این مقاله باز کردن سپر را آموخته باشید .

تمامی سپرهای جلو و عقب 206 را میتوانید با مناسبترین قیمت از رایکا یدک خریداری کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *