آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

تنظیم چراغ های جلو چگونه کار می کند

تنظیم چراغ های جلو چگونه کار می کند

تنظیم چراغ های جلو چگونه کار می کند :اگر چراغ‌های جلوی شما به اندازه کافی جاده را روشن نمی‌کنند و در هنگام رانندگی دید را برای شما دشوار می‌کنند، این نه تنها آزاردهنده است بلکه اغلب بسیار خطرناک است.

تنظیم چراغ های جلو

با این حال، در بیشتر موارد لزوماً به قطعات جدید نیاز ندارید: در عوض، فقط باید چراغ‌های جلو را دوباره تنظیم کنید. ما دقیقاً برای شما خلاصه کرده‌ایم که این کار چگونه کار می‌کند و چه زمانی بازدید از کارگاه ارزشمند است.

به همین دلیل است که تنظیم صحیح بسیار مهم است

قبل از اینکه در مورد تنظیم چراغ های جلو صحبت کنیم، اجازه دهید به طور خلاصه دلیل اهمیت این موضوع را توضیح دهیم. از این گذشته، تنظیم صحیح چراغ های خودرو نه تنها برای ایمنی شما، بلکه برای ایمنی سایر رانندگان نیز بسیار مهم است.

تنظیم تصادفی پرتوهای چراغ‌های جلو بسیار کم یا زیاد می‌تواند به شما – راننده – نمای بسیار کوچک‌تری بدهد. در نتیجه، ممکن است موانع یا سایر کاربران جاده را خیلی دیر تشخیص دهید و نتوانید به موقع واکنش نشان دهید. علاوه بر این، تنظیم ارتفاع بیش از حد چراغ‌های جلو نیز بسیار خطرناک است زیرا می‌تواند ترافیک مقابل را خیره کند و خطر تصادف را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

راهنمای تنظیم چراغ جلو خودرو

اولاً، فقط در صورتی باید خودتان این کار را انجام دهید که واقعاً بدانید چگونه آن را انجام دهید و تجربه قبلی داشته باشید. اگرچه تنظیم چراغ های جلو بدون دستگاه تنظیم امکان پذیر است، اشتباه کردن آسان است. به منظور اطمینان از تنظیم صحیح چراغ‌های جلو، بهتر است وسیله نقلیه خود را نزد مکانیک ببرید، به خصوص که این تنظیمات را معمولاً می‌توان ظرف چند دقیقه در یک کارگاه خودروسازی و با قیمتی مقرون به صرفه انجام داد.

توجه داشته باشید که دو راه برای تنظیم نادرست چراغ‌های جلو وجود دارد: با تنظیم اولیه نادرست و تراز کردن معیوب چراغ‌های جلو. اگر چراغ‌های جلو شما قبلاً به درستی تنظیم شده‌اند، اما خودروی شما بار زیادی دارد، ممکن است لازم باشد سطح چراغ‌های جلو را نیز بر این اساس تنظیم کنید.

تنظیم نور پایین، نور بالا و مه شکن

همانطور که قبلاً ذکر شد، نصب صحیح چراغ های جلو در یک کارگاه نه تنها ایمن تر است، بلکه اغلب در زمان بیشتری نسبت به تلاش برای انجام آن صرفه جویی می کند. این به این دلیل است که در یک کارگاه وسایل نقلیه موتوری، تنظیم با استفاده از یک دستگاه تنظیم چراغ جلو انجام می شود و کل فرآیند را سریعتر و دقیق تر می کند.

اگر همچنان می‌خواهید چراغ‌های جلو را خودتان تنظیم کنید، به یک دیوار سفید، یک مداد و یک نوار چسب نیاز دارید. خودرو را ده متر دورتر از دیوار پارک کنید. خالی بودن صندوق عقب خودرو بسیار مهم است.

اکنون با استفاده از نوار چسب، یک خط راهنمای افقی که مطابق با ارتفاع چراغ‌های جلو است، علامت بزنید. سپس فاصله بین چراغ های جلو را با دو خط راهنمای عمودی مشخص کنید. خط وسط هر چراغ جلو را بکشید.

بعد، خط اصلاح را با نوار چسب علامت بزنید: برای یک فاصله 10 متری، این باید 12 سانتی متر زیر خط اول باشد. این یک زاویه شیب 1.2 درجه را شبیه سازی می کند که شرایط دید مطلوب را تضمین می کند.

پس از کشیدن خطوط، چراغ را روشن کنید. اگر مرکز مخروط نور اکنون روی خط اصلاح باشد، چراغ های جلو به درستی تنظیم شده اند. اگر نه، پس باید چراغ‌های جلو را تنظیم کنید: بالای چراغ‌ها یک پیچ وجود دارد. آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا زاویه

شیب را افزایش دهید یا در خلاف جهت عقربه های ساعت برای پایین آوردن آن.
لطفا توجه داشته باشید: برخلاف نور پایین، زاویه شیب بهینه برای چراغ مه شکن بین 2 تا 2.5 درجه است. نور بالا مستقیماً با نور پایین تنظیم می شود.

تنظیم چراغ های جلو LED و لامپ های زنون

تنظیم چراغ های جلو زنون به تنهایی نه تنها پیچیده است، بلکه معمولاً تا حدی امکان پذیر است. اغلب شما فقط می توانید چراغ جلو را به تنظیمات اولیه بازنشانی کنید. همین امر در مورد تنظیم چراغ های جلو LED نیز صدق می کند. با سیستم های پیچیده ای مانند LED ماتریس، دیگر نمی توانید خودتان تنظیماتی را انجام دهید. بازدید از کارگاه در این مورد الزامی است.

تنظیم چراغ موتور

برای موتورسیکلت ها، به همان روشی که هنگام تنظیم چراغ های جلو برای ماشین خود عمل کنید، عمل کنید. موتور را در مقابل یک دیوار سفید قرار دهید و سپس خطوط کمکی و اصلاحی را بکشید. اکنون می توانید چراغ جلو را تنظیم کنید. در مورد موتورسیکلت ها، استفاده از تنظیمات صحیح فشار باد تایر و سیستم تعلیق بسیار مهم است.

خرید چراخ جلو و عقب خودرو از رایکایدک

خرید چراغ جلو ال 90 چپ مدرن
خرید چراغ جلو ال 90 راست کروز
 خرید چراغ جلو دنا راست مدرن
خرید چراغ جلو دنا راست مدرن
خرید چراغ جلو پژو 206sd چپ کروز
خرید چراغ جلو رانا چپ کروز
خرید چراغ جلو 206 راست مدرن
خرید چراغ جلو پژو 405 راست مدرن

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *