آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

خودروی شما به کدام نوع لامپ خودرو نیاز دارد؟

خودروی شما به کدام نوع لامپ خودرو نیاز دارد؟

خودروی شما به کدام نوع لامپ خودرو نیاز دارد؟قبل از اینکه بتوانید منبع نور خودرو خود را تغییر دهید، ابتدا باید بدانید که کدام لامپ برای چه خودرویی مناسب است. بنابراین در راهنمای چراغ و لامپ رایکا یدک به مهمترین سوالات در مورد اینکه کدام نوع لامپ برای نور پایین یا کدام لامپ برای چراغ پلاک مناسب است پاسخ می دهیم.

انواع مختلف لامپ خودرو چیست؟

اگرچه تصادفات در شب کمتر از روز است، اما نسبت تصادفات فوتی در شب بیشتر از روز است. برای محدود کردن خطر تصادف در تاریکی یا در دید ضعیف، مهم است که همه چراغ‌ها و چراغ‌های جلو روی خودرو همیشه در وضعیت مناسبی کار کنند. بنابراین به محض اینکه عملکرد لامپ های خودروی شما شروع به خراب شدن کرد، زمان تعویض لامپ ها فرا رسیده است.

انواع مختلفی از لامپ های مختلف روی خودرو یافت می شود، اما آنها همیشه منبع نور هالوژن، LED یا زنون هستند. تفاوت بین این انواع مختلف نورپردازی را در قسمت های بعدی توضیح خواهیم داد.

خودروی شما به کدام نوع لامپ خودرو نیاز دارد؟

نامگذاری لامپ های خودرو

هنگام تغییر منبع نور، نه تنها مهم است که از نامگذاری صحیح لامپ های خودرو اطلاع داشته باشید، بلکه نوع لامپ مورد نیاز را نیز بدانید. به همین دلیل است که ما اکنون در اینجا مهم ترین انواع لامپ/لامپ را به شما نشان خواهیم داد. همچنین نمای کلی از صفحات پایه احتمالی موجود را خواهید دید. با راهنمای ما به یک متخصص واقعی لامپ تبدیل خواهید شد!

لامپ های مختلف خودرو: یک نمای کلی

اگر می خواهید بدانید کدام لامپ مناسب ماشین شما است، ابتدا باید بدانید که ماشین شما دارای چراغ های LED، هالوژن یا زنون و همچنین نوع سوکت لامپ خودرو است. به خصوص در مدل‌های قدیمی‌تر، این لامپ‌ها احتمالاً لامپ‌های هالوژن هستند، در حالی که در خودروهای جدیدتر، تعداد بیشتری از این لامپ‌های خودرو با لامپ‌های LED جایگزین می‌شوند.

لامپ های هالوژن در حال حاضر هنوز رایج ترین هستند. اینها درخشش معمولی کهربایی را برای نور پایین تولید می کنند و همچنین برای نشانگرهای جهت، چراغ های پلاک خودرو، چراغ های توقف و برای روشنایی داخلی استفاده می شوند. بسته به کاربرد مورد نظر، باید از انواع مختلف لامپ هالوژن استفاده شود.

لامپ های زنون

در این میان لامپ های زنون که نور سرد و آبی تولید می کنند نیز در بسیاری از خودروها برای نور پایین و بالا نصب شده است. اما آینده لامپ‌های خودرو به وضوح متعلق به دیودهای LED است که نه تنها جایگزین چراغ‌های کم نور هالوژن یا زنون در خودروهای مدرن می‌شوند، بلکه بسیاری از چراغ‌های دیگر مانند نشانگرهای جهت، چراغ‌های توقف و موارد مشابه را جایگزین می‌کنند.

لامپ های هالوژن مختلف همیشه از یک H (برای هالوژن) و یک عدد برای تعیین دقیق تشکیل شده اند. به عنوان مثال H1، H3، H6، H4 یا H7. در بیشتر موارد می توانید در دفترچه راهنمای مالک متوجه شوید که برای چراغ ماشین مورد نظر به کدام لامپ نیاز دارید.

کدام نوع صفحه پایه برای لامپ خودرو موجود است؟

همانطور که قبلا ذکر شد، شما نه تنها باید بدانید که کدام لامپ برای ماشین شما مورد نیاز است، بلکه باید نوع سوکت لامپ ماشین را نیز بدانید. برخلاف لامپ های معمولی، سوکت لامپ خودرو همیشه از نوع پیچی نیست.

مروری بر مهمترین انواع سوکت لامپ خودرو:

W: لامپ با صفحه پایه شیشه ای

P: صفحه پایه تخت

E: صفحه پایه رزوه ای

SV: لامپ با دو کلاهک

R: قطر لامپ 19 میلی متر، قطر صفحه پایه 15 میلی متر

P: قطر لامپ 26.5 میلی متر، قطر صفحه پایه 15 میلی متر

چگونه لامپ مناسب برای چراغ ماشین خود پیدا کنیم؟

برای اطمینان از اینکه همیشه منبع نور مناسب برای چراغ‌های خودروی خود را در اختیار دارید، اکنون می‌خواهیم ماسک جستجوی لامپ‌های مناسب را به شما پیشنهاد کنیم که با آن می‌توانید به سرعت نوع مناسب خودروی خود را پیدا کنید. به سادگی سازنده، مدل خودروی خود و چراغی را که برای آن به یک لامپ جدید نیاز دارید وارد کنید تا ما لامپ های مناسب خودروی شما را به شما معرفی کنیم.

جهت خرید چراغ 206 کلیک کنید.

جهت خرید چراغ 405 کلیک کنید.

آرشیو چراغ دنا در رایکا یدک 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *