آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

رگلاژ کردن درب خودرو

رگلاژ کردن درب خودرو

رگلاژ کردن درب خودرو :رایج ترین مشکل در بسته نشدن درب خودروها ضربه گیر درب خودرو است، یک بست فلزی متصل به بدنه خودرو که مجموعه چفت در را نگه می دارد و به نگه داشتن درب خودرو کمک می کند. اگر ضربه زننده به هر طریقی خم شده یا آسیب دیده است، باید آن را با استفاده از این روش تنظیم کنید. متأسفانه بسیاری از مهاجمان به مرور زمان بی فایده شده اند. حتی اگر از بیرون خوب به نظر برسند، باز هم درست کار نخواهند کرد. گاهی اوقات می توان این مشکل را تنها با تنظیم چند پیچ ​​حل کرد، در حالی که گاهی اوقات ممکن است نیاز به تعویض کامل تمام قطعات در کل مجموعه ضربه ای باشد. امروز می خواهم تکنیکی را در مورد نحوه تنظیم درب خودرو ماشین برای بسته شدن بیشتر صحبت کنم.

رگلاژ کردن درب خودرو

برای تنظیم حلقه ضربه زننده روی چکمه، پیچ ها را باز کنید.

درب ها یا کاپوت که به‌درستی بسته نمی‌شوند، ممکن است از تراز خارج شده باشند و نیاز به تنظیم لولا یا گیره داشته باشند.

بسیاری از لولاها به بدنه جوش داده شده اند و نمی توان آنها را تنظیم کرد، اما پین های لولای فرسوده را می توان تغییر داد (به تجدید پین ها و لولاهای لولا مراجعه کنید). لولاهای پیچ شده معمولاً قابل تنظیم هستند.

تنظیم گیره بیشتر به صفحه ضربه زن است تا قفل درب یا درب که در صفحه قرار می گیرد.

بیشتر لولاها و صفحات ضربه‌گیر فضایی در اطراف خود دارند تا امکان حرکت به سمت بالا، پایین یا پهلو را فراهم کنند.

انواع لولا درب خودرو

یک لولا ممکن است یک پین نورد توخالی در مرکز برای روانکاری داشته باشد، با کلاهک های پلاستیکی بالا و پایین.

این لولا با یک مهار کننده ترکیب شده است تا از باز شدن بیش از حد در جلوگیری کند.

برخی از خودروهای کوچک دارای لولا در قسمت بیرونی در هستند. قابل تنظیم نیست.

تنظیمات لولا درب خودرو

رگلاژ کردن درب خودرو

اکثر لولاها دارای پیچ های متقاطع هستند که نیاز به یک پیچ گوشتی بزرگ دارند. در صورت لزوم از دستگیره های خود قفل شونده برای کمک به چرخش آن استفاده کنید.

برای تنظیم پیچ‌های لولای درب، ممکن است لازم باشد مجموعه ضربه‌گیر قفل در را شل کنید و پانل روی ستون در را بردارید.

پیچ ها ممکن است دارای سر شش گوش یا متقاطع باشند. آنها بسیار تنگ خواهند بود. آنها را با یک سوکت و میله، یک پیچ گوشتی بزرگ و دستگیره های خود قفل شونده یا یک درایور ضربه ای شل کنید.

یک پیچ را به اندازه کافی محکم بگذارید تا لولا را نگه دارد. درب را به آرامی ببندید، آن را بالا و پایین کنید تا زمانی که به خوبی جا بیفتید.

در را با خطوط قالب گیری بدنه یا نوارهای تزئینی تراز کنید. در را باز کنید و مراقب باشید که آن را در موقعیت جدید نگه دارید.

پیچ ها را سفت کنید. حرکت درب را دوباره بررسی کنید و سپس صفحه ضربه زن را تنظیم کنید.

بشقاب ضربه زن

رگلاژ کردن درب خودرو

صفحه ضربه گیر را طوری تنظیم کنید که ضربه گیر قفل در به طور مرکزی وارد آن شود بدون اینکه طرفین را اجرا کند.

برای تنظیم صفحه ضربه گیر، در را باز کرده و با مداد روی ستون در، ارتفاعی که قفل از آن عبور می کند، علامت بزنید.

از این علامت برای قضاوت در مورد اینکه آیا صفحه ضربه گیر باید کمی بلند شود یا پایین باشد تا درب بسته شود، استفاده کنید. ضربه زننده قفل باید بدون مالش کناره ها وارد شیار روی صفحه شود.

اگر اینطور نیست، صفحه ضربه زننده را شل کنید و در صورت لزوم آن را بالا یا پایین بیاورید.

گرفتن پنجه و سنجاق

بررسی کنید که پنجه قفل پین را در مرکز گرفته است.

برای تنظیم گیره پنجه و سنجاق، مقداری پلاستیک روی پین ضربه‌گیر قرار دهید و در را ببندید. آن را باز کنید، و این تصور نشان خواهد داد که آیا پنجه قفل در، پین را در مرکز می‌گیرد یا خیر.

اگر نشد، پین را تنظیم کنید.

اگر نشد، پین را تنظیم کنید.

اگر این روش کار نکرد، پین ضربه زننده را شل کنید و در صورت لزوم حرکت دهید، سپس آن را دوباره سفت کنید.

برخی از پین ها توسط یک مهره شش گوش نگه داشته می شوند، برخی با کلید آلن چرخانده می شوند. برخی دیگر ممکن است یک سر متقاطع داشته باشند که می تواند با پیچ گوشتی سنگین و دستگیره های خود قفل شونده یا با درایور ضربه ای چرخانده شود.

تنظیم گیره و قفل کاپوت

تنظیم گیره و قفل کاپوت

مهره قفلی را باز کنید و قفل دم کبوتر را از نظر طول تنظیم کنید.

اتومبیل‌های با کلاه‌های لولایی جلو اغلب دارای یک ضربه‌گیر افقی هستند که با فنر جمع‌شونده قلاب روی دیواره، به صفحه‌ای قلاب می‌شود.

درب کاپوت را کمی بلند کنید تا ببینید ضربه گیر با مرکز صفحه تماس دارد یا خیر.

اگر اینطور نیست، تراز کاپوت را بررسی کنید و در صورت لزوم لولاها را تنظیم کنید.

در غیر این صورت پیچ‌های محکم کننده صفحه ضربه‌گیر را باز کنید و صفحه را تا زمانی تنظیم کنید که ضربه‌گیر یک ورودی تمیز ایجاد کند.

پیچ ها را سفت کنید و مجدداً عمل بستن را بررسی کنید.

پیچ ها را سفت کنید و مجدداً عمل بستن را بررسی کنید.

بیشتر کاپوت های لولایی عقب دارای قفلی با پیچ دم کبوتر هستند که قابل تنظیم است. با این حال، در برخی خودروها، این صفحه ضربه زن است که باید تنظیم شود.

برای تنظیم پیچ دم کبوتر، درب آن را باز کرده و مهره ای که پیچ را محکم می کند، باز کنید.

درب را تا حدی ببندید و یک دست را از شکاف عبور دهید. پیچ را تا جایی حرکت دهید که با مرکز صفحه ضربه زن هماهنگ شود. درب را باز کنید و مهره را دوباره ببندید.

بیشتر قفل های دم کبوتر را می توان به داخل یا خارج تنظیم کرد تا درب کاپوت را محکم بسته نگه دارد.

مهره را باز کنید و پیچ را با استفاده از پیچ گوشتی در شکاف انتهای پیچ بچرخانید.

برای تناسب بیشتر در جهت عقربه‌های ساعت، برای تناسب شلتر در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

مهره را ببندید و دوباره عمل بستن را بررسی کنید.

جهت خرید درب 405 کلیک کنید

جهت خرید درب دنا پلاس کلیک کنید

تنظیم لولای درب خودرو

تنظیم لولای درب خودرو

مهره های لولا را شل کنید، یکی را به اندازه کافی سفت نگه دارید تا لولا را نگه دارد.

برخی از لولاهای کاپوت و چکمه توسط یک صفحه لنگر به درب جوش یا پیچ می شوند.

قبل از تنظیم لولای کاپوت، پیچ دم کاپوت را روی قفل کاپوت شل کنید. قبل از تنظیم لولای چکمه، صفحه ضربه زن قفل را شل کنید.

مهره های لولا را شل کنید، یکی را به اندازه کافی محکم بگذارید تا درب آن را نگه دارد. درب را ببندید و آن را در یک موقعیت بسته قرار دهید.

همانطور که درب را باز می کنید تا مهره های لولا را سفت کنید، آن را در موقعیت جدید نگه دارید. موقعیت بسته شدن را بررسی کنید و در صورت لزوم لولاها را دوباره تنظیم کنید.

سوالات متداول  رگلاژ کردن درب خودرو

اگر درب خودرو ماشین شما تا انتها بسته نمی شود، چند کار وجود دارد که می توانید برای کارکرد آن انجام دهید.

چرا درب خودرو ماشین من تا آخر بسته نمی شود؟

  1. بررسی کنید که آیا درب خودرو به درستی بسته شده است.
  2. اگر درب خودرو به درستی بسته نشده است، سعی کنید آن را به آرامی با هر دو دست ببندید و قبل از اینکه دوباره باز کنید مطمئن شوید که کاملا بسته است.
  3. اگر ماشین شما شیشه برقی دارد، با یک دست دکمه پنجره را فشار دهید و با دست دیگر دکمه باز کردن قفل در را فشار دهید و سپس به آرامی شیشه را فشار دهید تا به موقعیت بالای خود برسد قبل از اینکه به فشار دادن قفل ادامه دهید. حدود 10 ثانیه را فشار دهید تا با استفاده از این روش، قفل ماشین شما هم اکنون از داخل وسیله نقلیه شما و همچنین خارج از وسیله نقلیه شما باز شود.

شکاف های درب خودرو چه باید باشد؟

شکاف درب خودرو فضایی است بین پایین در و کف. برای جلوگیری از نشت آب در هنگام باران یا ذوب شدن برف، شکاف درب خودرو لازم است.

ارتفاع شکاف توصیه شده برای استفاده مسکونی 12 اینچ و حداقل 10 اینچ است. حداقل 14 اینچ برای استفاده تجاری با ارتفاع شکاف ایده آل 16-18 اینچ توصیه می شود.

چه چیزی باعث افتادگی درب می شود؟

موارد مختلفی وجود دارد که می تواند باعث افتادگی درب خودرو شود. یکی از شایع ترین دلایل عدم پشتیبانی کافی در قسمت داخلی درب خودرو است. این نوع مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که درب خودرو لولاهای کافی نداشته باشد یا در وسط هیچ تکیه‌گاهی نداشته باشد.

دلیل متداول دیگر افتادگی درب خودرو به دلیل قرار گرفتن بیش از حد وزن در یک طرف در است. اگر مقدار ناهمواری وزن در یک طرف قرار داده شود، آن طرف را بیشتر از طرف دیگر به پایین می کشد و شکاف قابل توجهی بین آنها ایجاد می کند.

چرا بستن درب خودرو من اینقدر سخت است؟

این یک راه ساده اما موثر برای جلوگیری از بسته شدن درب خودرو است. یک مشکل بسیار رایج در برخی از درها این است که به سختی بسته می شوند، به خصوص اگر قدیمی باشند یا به درستی نگهداری نشده باشند. بسیاری از مردم اغلب در فهمیدن اینکه چرا بسته شدن درب خودرو آنها بسیار دشوار است و چه کاری می توان در مورد آن انجام داد، مشکل دارند.

نتیجه

یک درب خودرو ماشین که به خوبی تنظیم شده است باید بتواند در هنگام رانندگی با سرعت بالا یا عبور از گودال های آب، محکم بسته شود و بدون هیچ مشکلی به آرامی سر بخورد. استفاده صحیح از قفل درب خودرو خودرو به جلوگیری از تصادفات در بزرگراه ها و خیابان هایی که ممکن است تغییرات ناگهانی آب و هوا رخ دهد و باعث ایجاد شرایط لغزنده شود، کمک می کند. بستن کمربند ایمنی همیشه هنگام رانندگی نیز از جمله اقدامات احتیاطی مهمی است که هر بار که پشت فرمان می‌روید باید رعایت کنید. امیدوارم تمام اطلاعات لازم در مورد نحوه تنظیم درب خودرو خودرو برای بسته شدن بیشتر را از این مقاله به دست آورده باشید. متشکرم.

 درب 206  موجود در فروشگاه 

درب پژو پارس

درب ال 90 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *