اخبار خودرو

سپر خودرو : چرا سپر مهم هستند؟

سپر خودرو چرا سپر مهم هستند؟

سپر خودرو : چرا سپر مهم هستند؟

سپر خودرو یکی از قطعاتی است که معمولاً در جلو یا عقب نصب می شود. اما برخی از آنها در کنار نصب شده اند زیرا به محافظت از بدنه خودرو کمک می کنند تا ضربه زدن به آن ایمن تر باشد.
در گذشته ، سپرهای خودرو فقط برای خنثی کردن ضربه ساخته می شدند. با این حال ، در حال حاضر آنها به محافظ خودرو تبدیل شده اند و نقش بسیار مهمی دارند. با سپر ، راننده در رانندگی خودرو ایمن تر خواهد بود.
 

سپر خودرو چیست ؟

سپر قسمتی از خودرو با لولا یا داخلی است و معمولاً در جلو یا عقب قرار می گیرد. سپرها اغلب در نقاط مختلف شدید خودرو ، در جلو یا عقب قرار می گیرند.
شکل و محل قرارگیری سپر بسیار به ایده های طراحی یک خودروساز بستگی دارد. از نظر بصری ، سپر با کل خودرو یکپارچگی ایجاد می کند. سپرها می توانند ظاهر خودرو را شیک تر و ظریف تر نشان دهند.

سپر خودرو : چرا سپر مهم هستند؟

بسیاری از رانندگان هنوز تصور می کنند که سپر فقط یک عنصر تزئینی در خودرو است. اما ، متأسفانه ، نقش آن به اندازه ای خوب نیست که باعث شود بسیاری از رانندگان سپر را بردارند و به نسخه استاندارد خودرو تبدیل شوند.
برخلاف تصور عموم ، ضربه گیرها با ویژگی های تزئینی نقش ثانویه ای دارند که عمداً برای ایمنی عابران پیاده طراحی شده است. ساختار لولایی در سپر می تواند از آسیب های مختلف قطعات خودرو جلوگیری کند.
برای خرید سپر خودرو میتوانید از فروشگاه رایکا یدک دیدن کنید
سپر مدرن به عنوان یک عنصر بادوام طراحی شده است زیرا برای جذب ضربه های متعدد طراحی شده است. اگرچه غالباً انفجاری است و می توان آن را به قطعات کوچک تقسیم کرد ، اما سپر برای خاموش کردن انرژی جنبشی در صورت برخورد طراحی شده است.

عملکرد سپر خودرو

سپرهای خودرو علاوه بر اینکه به عنوان امنیت خارجی عمل می کنند ، چندین عملکرد اضافی نیز دارند ، بنابراین به برخی از مدل ها قسمت جلویی گفته می شود. چندین عملکرد سپر وجود دارد که برای خودرو بسیار مفید است.
برای خرید سپر پژو 405 اینجا کلیک کنید

1. جلو گیری از آسیب جدی

سپر خودرو چرا سپر مهم هستند؟
سپر خودرو از عابران پیاده در برابر صدمات شدید در برخورد تصادفی محافظت می کند. در نتیجه ، بسیاری از سازندگان سپرهای خودرو را با مواد سفت و سخت مجهز به لنت های لاستیکی نصب می کنند تا سطح سفتی سپر بهینه تر شود.

2. استانداردهای ایمنی پس از برخورد جزئی

خرید سپر پژو 405
خودروهای قدیمی بیشتر از سپرهای ساخته شده از فلز استفاده می کردند و به همین دلیل تغییر شکل سپر به دلیل برخورد با آن آسان می شد. با این حال ، مواد فلزی سپرهای خودرو را برای عابران پیاده در صورت برخورد خطرناک تر می کند.

3. بهبود آیرودینامیک خودرو

سپر خودرو چرا سپر مهم هستند؟
سپر مدرن با ظاهری خنک ساخته شده است و باعث می شود خودرو آیرودینامیک تر به نظر برسد. بسیاری از سپرهای خودرو وجود داشته است که لبه های آنها به عقب تا شده است تا بتوانند نیروی پایین را حفظ کنند.

4. برای نصب سنسور Parktronic

سپر خودرو چرا سپر مهم هستند؟
سنسورهای Parktronic را می توان بر روی سپر نصب کرد. نقش سنسورهای Parktronic در خودرو بسیار مهم است زیرا می توانند هنگام پارک کردن به رانندگان کمک کنند. حداقل چهار سنسور معمولاً بر روی سپر عقب نصب می شود تا بتوان فاصله خودروهای دیگر را به طور مناسب حفظ کرد.

5. برای نصب چراغ های مه شکن

سپر خودرو چرا سپر مهم هستند؟
سپر خودرو نیز به عنوان محلی برای نصب چراغ های مه شکن عمل می کند. وجود چراغ مه شکن در شرایط مه آلود یا بارانی جاده مفید است. با استفاده از چراغ های مه شکن ، می توانید با خیال راحت رانندگی کنید حتی اگر شرایط آب و هوایی مناسب نباشد.
خانواده وولینگ ، این یک بحث کامل در مورد معنی و عملکرد سپر خودرو است. امیدوارم بتواند به اهمیت ضربه گیرهای خودرو هنگام رانندگی بیندیشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *