آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

نحوه باز کردن کاپوت خودرو

نحوه باز کردن کاپوت خودرو

نحوه باز کردن کاپوت خودرو : وقتی ماشین شما نیاز به تعویض روغن دارد اما نمی توانید کاپوت آن را باز کنید، یک مشکل مکانیکی جزئی به یک ناامیدی بزرگ تبدیل می شود. معمولاً چند ترفند و کمی صبر باعث می‌شود که کاپوت گیر کرده باز شود، اما بدترین حالت‌ها وجود دارد که نیاز به کمانچه زدن طولانی دارد. هنگامی که کاپوت را باز کردید، همیشه قبل از اینکه دوباره آن را ببندید، مشکل اساسی را برطرف کنید.

روش 1 : آموزش بازکردن کاپوت خودرو

در حین درگیر کردن قفل داخلی، روی کاپوت را فشار دهید. اگر کابل بین قفل و هود چسبنده یا کشیده باشد، ممکن است به درستی قفل را باز نکند. اکثر خودروها طوری طراحی شده اند که وقتی جلوی کاپوت را فشار می دهید، کابل را جدا کنید. این کار را در حالی انجام دهید که دستیار شما قفل داخلی را می کشد. اگر کار کند، کاپوت جابه‌جا می‌شود و کمی بالا می‌آید و سپس می‌توان آن را با قفل بیرونی باز کرد.

تصویر با عنوان باز کردن کاپوت یک وسیله نقلیه مرحله 2

تصویر با عنوان باز کردن کاپوت یک وسیله نقلیه مرحله 2

روش 2 : آموزش بازکردن کاپوت خودرو

کابل را از داخل ماشین بکشید. کابل را در زیر داشبورد، نزدیک قفل آزاد کننده داخلی قرار دهید. به آرامی این کابل را بکشید و ببینید چه اتفاقی می افتد:

اگر هود باز شود، کابل شما ممکن است لیز خورده یا کشیده شده باشد. سعی کنید آن را در قسمت جلویی تنظیم کنید، یا اگر آسیب دیدید آن را تعویض کنید. (به ندرت ممکن است چفت بازکننده داخلی شما شکسته شود.)

اگر اصلاً هیچ تنشی احساس نمی‌کنید، کابل دیگر به قفل جلو متصل نیست. به مرحله بعدی ادامه دهید. هنگامی که کاپوت را باز کردید، بررسی کنید که آیا می‌توانید آن را دوباره برگردانید یا اینکه کابل شکسته است و نیاز به تعویض دارد.

تصویر با عنوان باز کردن کاپوت یک وسیله نقلیه مرحله 3

تصویر با عنوان باز کردن کاپوت یک وسیله نقلیه مرحله 3

روش 3 : آموزش بازکردن درب موتور خودرو

قفل را از طریق توری قرار دهید. در این مرحله، شما به راهی برای رسیدن به چفت یا کابل از زاویه دیگری نیاز دارید. اگر خوش شانس باشید، می توانید قفل را از طریق جلوپنجره ببینید. با چراغ قوه و آینه کوچک تحقیق کنید تا جسم قلابی پیدا کنید.

از طرف دیگر، قفل ممکن است از گلگیر سمت راننده به خوبی قابل دسترسی باشد. در بسیاری از خودروها، مانند هوندا، کابل‌های ضامن از گلگیر داخلی سمت راننده عبور می‌کنند. گیره های چاه گلگیر داخلی را بردارید و به داخل آن برسید. کابل را بکشید تا کاپوت باز شود. این فقط در صورتی کار می کند که خود کابل همچنان به قفل هود متصل باشد.

تصویر با عنوان باز کردن کاپوت یک وسیله نقلیه مرحله 4

تصویر با عنوان باز کردن کاپوت یک وسیله نقلیه مرحله 4

روش 4 : چگونه کاپوت خودرو را باز کنیم

قفل را با یک ابزار نازک بکشید. هنگامی که قفل را پیدا کردید، با یک پیچ گوشتی بلند و نازک به داخل آن برسید. اگر شکاف های مشبک کوچک است، به جای آن از رخت آویز سیمی استفاده کنید. این را روی چفت قلاب کنید و بکشید.

برای دسترسی مستقیم بیشتر می توانید مشبک را بردارید. بسته به مدل شما، حتی تعویض یک جلوپنجره غیر قابل جابجایی ممکن است ارزان‌تر از بردن ماشین نزد مکانیک باشد.

تصویر با عنوان باز کردن کاپوت یک وسیله نقلیه مرحله 5

تصویر با عنوان باز کردن کاپوت یک وسیله نقلیه مرحله 5

روش 5 : آموزش بازکردن کاپوت خودرو

از زیر کاپوت به آن نزدیک شوید. اگر نمی توانید قفل را از جلو کار کنید، آخرین فرصت شما این است که به زیر کاپوت برسید و سعی کنید کابل را با یک انبردست بکشید یا تا انتها به قفل برسید. اگر ماشین را جک بزنید و به دفترچه راهنمای مالک مراجعه کنید، این کار بسیار آسان تر خواهد بود.

هشدار: اگر موتور اخیرا روشن بود، اجازه دهید ماشین قبل از رسیدن به زیر کاپوت خنک شود.

اگر جواب نداد، ماشین را نزد مکانیک ببرید. برداشتن سپر جلو ممکن است هزینه بیشتری نسبت به هزینه تعمیر داشته باشد.

باز کردن یک هود گیر کرده

تصویر با عنوان باز کردن کاپوت یک وسیله نقلیه مرحله 6

تصویر با عنوان باز کردن کاپوت یک وسیله نقلیه مرحله 6

وسیله نقلیه را پارک کنید ماشین را روی یک سطح صاف پارک کنید و ترمز دستی را بگیرید. در صورت امکان در خانه یا در گاراژ خودرو پارک کنید. اگر معلوم شد که نمی‌توانید درجا مشکل را برطرف کنید، نمی‌خواهید مجبور شوید دوباره کاپوت خود را ببندید تا به مکانیک بروید.

تصویر با عنوان باز کردن کاپوت یک وسیله نقلیه مرحله 7

تصویر با عنوان باز کردن کاپوت یک وسیله نقلیه مرحله 7

قفل رهاسازی را پیدا کنید. اگر با خودرو آشنایی ندارید، به دنبال چفت بازکننده داخلی زیر فرمان، پایین نزدیک درب راننده یا گوشه جعبه دستکش باشید. این اغلب تصویری از یک ماشین با کاپوت باز دارد.

برخی از خودروهای قدیمی فقط دارای ریل گذاری بیرونی هستند. به دنبال یک چفت در زیر لب جلوی کاپوت باشید.

اگر خارج از ماشین قفل شده‌اید، به تعمیراتی که نیازی به دسترسی داخلی ندارند، بروید.

ضامن بازکننده داخلی را تست کنید. هنگام کار صحیح، این باعث می شود که هود در فاصله کوتاهی به سمت بالا حرکت کند. اگر صدایی شنیدید اما کاپوت اصلا تکان نخورد، احتمالا کاپوت گیر کرده است. برای رفع آن به مرحله بعدی بروید. اگر چیزی نمی شنوید، احتمالاً مشکلی در کابل یا مکانیزم قفل وجود دارد. به بخش بعدی بروید.

نحوه باز کردن کاپوت خودرو

نحوه باز کردن کاپوت خودرو

نحوه باز کردن کاپوت خودرو

اگر کاپوت تا حدی باز شد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که قفل بیرونی جلوی کاپوت را فشار دهید. این ضامن معمولاً در مرکز یا فقط در یک طرف قرار دارد و ممکن است به سمت بالا یا به پهلو فشار بیاورد.

به کاپوت ضربه بزنید تا گیر کند. بیرون از صندلی راننده بایستید و دست خود را به داخل بکشید تا رها کننده داخلی را در حالت کاملاً کشیده نگه دارید. با دست دیگر خود، با کف دست باز به کاپوت بکوبید.اگر خوش شانس باشی، کاپوت فقط نیاز به تکان دارد.

مراقب باشید که کاپوت خود را فرو نبرید. ممکن است نیاز به استفاده از زور داشته باشید، اما دست خود را در حالت باز نگه دارید.

سعی کنید کاپوت را با دستیار باز کنید. از یکی از دوستان بخواهید دریچه داخلی را بکشد و آن را در همان موقعیت نگه دارد. در جلوی وسیله نقلیه بایستید و کاپوت را به آرامی اما پیوسته بالا بکشید. اگر تنها مشکل زنگ زدگی یا کثیفی است، معمولاً می توانید بر آن غلبه کنید. اگر کاپوت تکان نمی خورد، آن را مجبور نکنید.

آموزش باز کردن کاپوت خودرو

بگذارید موتور در هوای سرد کار کند. هوای سرد یا یخبندان می تواند باعث چسبندگی هود شود. اجازه دهید موتور برای مدتی در حالت آزاد بماند تا قطعات یخ زده ذوب شود، سپس دوباره سعی کنید کاپوت را باز کنید.

نحوه باز کردن کاپوت خودرو

نحوه باز کردن کاپوت خودرو

هت خرید درب ال 90 ,درب 405 , درب پرشیا , درب دنا,درب دنا پلاس,درب شاهین کلیک کنید.

خرید قطعات گلگیر 207 sd ,گلگیر تاراچراغ جلو تارا ,سپر سورن ,سپر 207 sd,سپر دنا , سپر دنا پلاس کلیک کنید.

اگر کاپوت باز هم باز نمی شود، ممکن است مکانیسم کابل یا قفل ایراد داشته باشد. برای ادامه عیب یابی به بخش بعدی بروید.

قفل را پس از باز کردن بررسی کنید. هنگامی که کاپوت خود را باز کردید، قطعات قفل شکسته یا کابل فرسوده را بررسی کنید که نیاز به تعویض دارد. اگر اشکال آشکاری نمی بینید، فقط گیره را با روغن نافذ روغن کاری کنید.

همچنین ممکن است به روانکاری کابل با روان کننده اسپری کمک کند. نازل نی را در انتهای کابل، بین کابل داخلی و غلاف بیرونی قرار دهید. ناحیه مورد نظر را با یک پارچه نیشگون بگیرید و اسپری کنید.

از اسپری سیلیکونی زیر کاپوت خود استفاده نکنید. این می تواند سنسور اکسیژن را آلوده کند و عملکرد موتور را کاهش دهد.

کاپوت اچ سی کراس

کاپوت ساندرو استپ وی

کاپوت شاهین سایپا

کاپوت تارا ایساکو

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *