اخبار خودرو

نحوه حذف خط و خش از شیشه جلو خودرو

نحوه حذف خط و خش از شیشه جلو خودرو

نحوه حذف خط و خش از شیشه جلو خودرو؟در این پست قصد داریم چندین روش برای برطرف کردن خط و خش های روی شیشه خودرو آموزش دهیم امیدورام مورد پسندتون قرار گیرد …

نحوه حذف خط و خش از شیشه جلو

 
از بین بردن خط و خش روی  شیشه خودرو سخت نیست. در واقع بسیار آسان است فقط باید روشی درست را به کار بگیرید.

حذف خط و خش از شیشه جلو

متأسفانه بیمه به ندرت هزینه تعمیر خط و خش را پوشش می دهد و اکثر تعمیرکاران شیشه خودرو بابت پاک کردن خط و خش ها هزینه ی متغییری را می گیرند.
خوشبختانه ، ما گروه رایکا یدک یک راهنمای ساده را جمع آوری کرده ایم که توضیح می دهد چگونه خودتان خط و خش را از شیشه جلو پاک کنید.
این فرایند سریع و آسان است ، از ابتدا تا انتها کمتر از یک ساعت طول می کشد.

پاک کردن خش شیشه با لاک ناخن اکریلیک

لاک ناخن اکریلیک شفاف به عنوان پاک کننده خط و خش شیشه جلو مفید است. این روش حتی میتواند  به عنوان یک درزگیر عمل می کند که شیارهای باقی مانده از خراش را پر می کند.
نه تنها شفاف است ، بلکه وقتی خشک می شود ، جامد می شود و در صورت استفاده صحیح ، سطحی بدون خط و خش باقی می گذارد.
 

حذف خط و خش با جوش شیرین و خمیر دندان سفید

ترکیب جوششیرین همراه با خمیردندان سفید – میتواند عملکرد بسیار خوبی داشته باشد. با این حال ، فقط روی خش های کوچکتر خوب کار می کند و به سرعت خط وخش ها رو از بین می رود.
اکسید سریم یک اکسید از فلز کمیاب سریم است. به صورت پودر در می آید و وقتی با مقدار کمی آب مخلوط می شود ، به یک ماده خمیری غلیظ تبدیل می شود.
بسیاری از محصولات پولیش مخصوص شیشه جلو دارای اکسید سریم هستند. به این معنی که می توانید پودر را خودتان بخرید یا محصولی را خریداری کنید که در ترکیب آن وجود دارد. هر یک از این موارد بهترین گزینه برای خراش های عمیق شیشه جلو است.

تفاوت بین خراش و ترک چیست؟

یک شیشه جلو معمولاً دارای دو ورق شیشه چند لایه است که بین آنها یک لایه پلاستیکی وجود دارد. اگر صدمه به شیشه جلو شما به لایه بیرونی نفوذ کند ، یک ترک است و اگر اینطور نباشد ، یک خراش است.
در حالی که ممکن است بتوانید ظاهر ترک را با استفاده از تاکتیک تعمیر شیشه جلو کاهش دهید ، اما مشکل را را حل نکنید احتمالاً گسترش می یابد.

مرحله 1 – تعیین میزان عنق شکستگی

اولین قدم این است که تعیین کنیم آیا تعمیر اصلا امکان پذیر است یا خیر. می توانید این کار را با کشیدن انگشت یا ناخن روی سطح انجام دهید.

مرحله 2 – شیشه جلو را با شیشه پاک کن تمیز کنید

مردی که ماشین را با پارچه تمیز می کند
با استفاده از تمیز کننده شیشه و پارچه میکروفیبر ، کل شیشه جلو را پاک کنید تا مطمئن شوید هیچ آوار روی آن باقی نمانده است. گرد و غبار و گرد و غبار می تواند روی چرخ پولیش شما جمع شود زیرا در حین پرداخت ، شیشه جلو شما را بیشتر خراش می دهد.

مرحله 3 – نوار منطقه آسیب دیده را بچسبانید

به خصوص پس از خیس شدن ، هنگامی که مناطق عمیق تر را ترمیم کردید ، دیدن خراش ها دشوار است. به همین دلیل ، شما می خواهید آن را با نوار ماسک احاطه کنید تا مطمئن شوید که آن را از دست نمی دهید. در صورت نداشتن نوار ، می توانید از نشانگر پاک کننده خشک استفاده کنید.

مرحله 4 – محصولات تمیزکننده خط و خش شیشه

محصولاتی وجود دارند که پاک کنندگی بسیار خوبی دارند  میتوانید این محصولات را شناسایی کرده و از آنها استفاده کنید
برای لاک ناخن اکریلیک یا پاک کننده خراش بر پایه اکریلیک ، به سادگی بمالید ، صبر کنید تا خشک شود و تمیز کنید.
با الگوهای مدور بالا و پایین ناحیه خراشیده را به آرامی و با فشار محدود کار کنید. برای مدت طولانی در یک نقطه نکشید
زیرا ممکن است داغ شود ، در این صورت ممکن است به شیشه جلو خود آسیب برسانید.

نحوه حذف خط و خش از شیشه جلو خودرو

ممکن است مجبور شوید چندین بار این روند را تکرار کنید ، اما اگر یک خراش خفیف بود ، باید متوجه شوید که به طور کامل ناپدید می شود.

مرحله 5 – پنجره را تمیز کنید

کار را با اسپری کردن شیشه جلو با پاک کننده شیشه و پاک کردن مجدد آن با پارچه میکروفیبر به پایان برسانید.
برف پاک کن های فرسوده یکی از عوامل اصلی خراش پنجره هستند. اگر متوجه شدید که کارایی آنها کمتر از حد معمول است ، می تواند به این معنی باشد که تیغه های لاستیکی آنها شروع به ساییدگی کرده اند.
اگر آنها بیش از حد فرسوده شوند ، ممکن است سطح فلز را در معرض دید قرار دهد ، این همان چیزی است که روی شیشه جلو شما خراشیده می شود.
نشانه های دیگر عبارتند از: پچ پچ کردن در مقابل شیشه جلو در سرعت بزرگراه یا ترک خطوط
برف پاک کن ها را در هر فصل عوض کنید تا به شیشه های شما خط و خش  وارد نکنند
استفاده از برف پاک کن ها بدون پاشیدن شیشه جلو یک راه عالی برای خراش خفیف است. به خاطر داشته باشید که گرد و غبار در اصل سنگ های کوچکی هستند و اگر برف پاک کن های شما آنها را روی شیشه جلو بکشید ، احتمالاً خط و خش ایجاد می کند.
خوشبختانه یک قطره کوچک از مایع لباسشویی تنها چیزی است که برای ایمن نگه داشتن شیشه جلو هنگام پاک کردن آن لازم است.
بیشتر بخوانید : سپر خودرو : چرا سپر مهم هستند؟

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *