آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

چرا سپر فولادی منسوخ شد و سپرهای مدرن چگونه ساخته می شوند؟

چرا سپر فولادی منسوخ شد و سپرهای مدرن چگونه ساخته می شوند؟

سپر ماشین مدرن در مقابل فولاد : هنگام برخورد وسیله نقلیه با مانع، سپرها اولین چیزهایی هستند که در تماس هستند. آنها به گونه ای خاص طراحی و تولید می شوند که بتوانند عملکرد خود را در خودرو حفظ کنند.

سپرهایی در خودرو وجود دارد که:

هنگام برخورد اتومبیل و خیس کردن آن، ضربه را برای آرامش مسافران وارد کنید. آنها را می توان به عنوان مناطق مچاله با سرعت کم نامید.

ضربه گیرها به گونه ای طراحی شده اند که خود را قربانی محافظت از قسمت های داخلی کنند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که چراغ های جلو و محفظه موتور آنقدر ضربه مستقیم را متحمل نشوند.

اگر با توجه به آیرودینامیک خودرو طراحی شوند، می توانند به بهبود ضریب درگ کمک کنند.

چرا سپر فولادی منسوخ شد و سپرهای مدرن چگونه ساخته می شوند؟

در روزهای اولیه خودروها با سپرهای فولادی جامد عرضه می شدند. سپرهای کروم از دهه 70 و 80 میلادی در خودروها ترند بود. با ناهمواری اضافه شده خود، آنها همچنین دارای نقص های جدی بودند. سپر فولادی جامد به اندازه یک سپر کاربردی نبود. مانند زمانی که چنین وسایل نقلیه ای با سرعت کم از جلو یا عقب برخورد می کردند، این سپرها فقط نیرو را به اجزای داخلی مانند محفظه موتور یا صندوق عقب خودرو منتقل می کردند.

جهت خرید سپر 206 کلیک کنید

جهت خرید سپر 405  کلیک کنید

مشاهده سپر پژو پارس کلیک کنید

برای مقابله با این نقص ها، در سال 1973 استاندارد فدرال ایالات متحده بیان کرد که سپر باید در برابر ضربه 2.5 مایل در ساعت در جلو و 05 مایل در ساعت در عقب مقاومت کند. اگرچه بعداً سرعت آن تا 2.5 مایل در ساعت در جلو و عقب کاهش یافت. اما به همان اندازه که سپرهای فلزی محکم بودند، اکثر آنها به راحتی خم می شدند.

سپر ماشین مدرن در مقابل فولاد

در آن زمان بود که سپرهای پلاستیکی رایج شدند. از آنجایی که سپرها اکنون به 02 قسمت ساخته می شدند، یک قالب بیرونی پلاستیکی، با یک تیر آلیاژ فولادی که در زیر آن به قاب خودرو متصل است.

ضربه گیرهای پلاستیکی در بیرون کار بسیار خوبی انجام دادند، زیرا بسیار انعطاف پذیر بودند و به راحتی می توانستند برآمدگی های معمول را بدون هیچ آسیب قابل مشاهده ای کنترل کنند. سپرهای پلاستیکی برای تعمیر و تعمیر نیز بسیار ارزان تر هستند. این سپرها همچنین در اثر ضربه های سبک تر، چراغ های جلو و قسمت عملیاتی داخلی را محافظت می کردند. همچنین مقاومت بهتری در برابر خراش ایجاد می کرد. در حالی که سپر فولادی در اثر ضربه های متمرکز به راحتی خم می شود و مستعد خوردگی و خراش است.

سپر ماشین مدرن در مقابل فولاد

ماشین مدرن – سپر پلاستیکی

سپرهای پلاستیکی این پتانسیل را داشتند که به راحتی شکل داده شوند و با هزینه های اندکی کمتر تولید شوند. سپرهای پلاستیکی همچنین ایمنی عابر پیاده را فراهم می کنند که توسط مقامات مقررات ایمنی مدرن تنظیم می شود.

بیشتر بخوانید : سپر خودرو از چه چیزی تشکیل شده است ؟

ضربه گیرهای فولادی قدیمی عمدتاً از ورق های فولادی ساخته شده بودند. سپس برای جلوگیری از خوردگی، آنها را با آبکاری نیکل تحت پوشش قرار دادند و در نهایت روکش کروم شدند تا از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر شوند.

ماشین کلاسیک – سپر فولادی

ضربه گیرهای پلاستیکی مدرن با استفاده از قالب گیری تزریقی واکنش ساخته می شوند. یک مخلوط مایع به داخل قالب/قالب پمپ می‌شود، جایی که پخته شده و به پلاستیک جامد تبدیل می‌شود. سپرها معمولاً از پلاستیک ABS ساخته می شوند و دارای تیرهای فولادی در پشت خود هستند تا ضربه های سنگین تری را تحمل کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *