آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

چگونه شیشه ماشین شکسته را بپوشانیم

چگونه شیشه ماشین شکسته را بپوشانیم

چگونه شیشه ماشین شکسته را بپوشانیم :  این پست ممکن است حاوی لینک های وابسته باشد. این بدان معنی است که ما ممکن است کمیسیون کمی برای خریدهای واجد شرایط بدون هیچ هزینه ای برای شما دریافت کنیم.

ماشین شما چگونه شکسته شد؟ شما آن را در پارکینگ سرپوشیده مجتمع آپارتمانی خود رها کردید، از خواب بیدار می شوید (قهوه در دست) و دست به دستگیره می زنید تا متوجه شوید که تمام صندلی مسافر شما با شیشه شکسته پوشانده شده است.

شخصی به تازگی سعی کرده از شما سرقت کند، بنابراین امیدواریم که یک شبه چیزی با ارزش در وسیله نقلیه خود نگه ندارید.

بدیهی است که شما نمی خواهید آن را همانطور که هست رها کنید. به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه یک پنجره شکسته را به درستی بپوشانید، از یک روش سریع و آسان تا یک راه حل موقت طولانی مدت.

چه چیزی باعث آن شد؟

وقفه برای همه در مقطعی از زندگیشان اتفاق می افتد – این فقط بخشی از زندگی در جامعه ای است که همه ما بسیار نزدیک به هم زندگی می کنیم. شاید اگر در خارج از کشور زندگی می کنید، افراد کمتری خواهید داشت که درها را در بالا و پایین خیابان چک می کنند، اما در مجموع، سرقت ها بسیار استاندارد هستند.

بنابراین، چه چیزی باعث شد که این اتفاق بیفتد؟ متداول ترین حالت این است که کسی متوجه چیزی ارزشمند در وسیله نقلیه شما می شود که می خواهد و شیشه را با هر وسیله ای می شکند. مطمئناً، ممکن است به شما کمک کرده باشند که لکه‌های آب یا رنگ پنجره قدیمی روی آن پنجره را پاک کنید، اما راه‌های بهتری برای این کار وجود دارد.

اگر به دلیل هوای گرم یا بوی کپک زدگی در ماشین، پنجره خود را کمی باز دارید تا فضای داخلی تنفس کند، دزد می تواند پنجره را بگیرد، بکشد و منفجر شود.

در حال حاضر، شما همچنین می توانید با انداختن یک تکه چوب بلند در آنجا، پنجره خود را بشکنید، نه بررسی کنید که آیا پنجره را پاک می کند یا نه، سپس دریچه عقب را به آن چوب بکوبید. این قطعاً پنجره شما را می شکند.

یا ممکن است پشت کامیونی با یک چکش غیر ایمن در عقب رانندگی کنید، آنها از روی یک دست انداز عبور می کنند، و شما مستقیماً به داخل چکش رانندگی می کنید، ابتدا شیشه جلو. راه های زیادی برای پوست این گربه وجود دارد، اما نکته اخلاقی این است که پنجره شما شکسته است و باید آن را تعمیر کنید.

شیشه عقب شکسته

 

دلایلی برای پوشش دادن آن پنجره ASAP

شیشه عقب شکسته

شیشه عقب شکسته

شماره 1 – بارش

دلیلی برای اختراع ویندوز وجود دارد. بنابراین شما می توانید نور را به داخل و از طریق یک سطح ببینید و در عین حال عناصر را نیز دور نگه دارید. واقعاً شگفت انگیز است، اگر به آن فکر کنید.

بنابراین، اکنون که دیگر پنجره ای ندارید، همچنان می توانید از طریق آن ببینید – زیرا چیزی در آنجا وجود ندارد ;). اما اگر چیزی غیر از یک روز عالی در بیرون اتفاق بیفتد، در مشکل هستید.

به عنوان مثال، اگر باران ببارد و شیشه ها را پایین بگذارید، آب وارد ماشین شما می شود که در نهایت می تواند منجر به تشکیل کپک شود. خلاص شدن از شر آن بسیار سخت است و ممکن است باعث ایجاد بوی بد شود. بعلاوه، اگر نیاز به رانندگی در جایی دارید و باران می بارد، خیس خواهید شد. (مردم به دلایلی به این موضوع اهمیت می دهند، و من می گویم “چرا با کلاه ایمنی رانندگی نمی کنی؟”)

علاوه بر این، و در حالی که این ممکن است یک مورد شدید باشد، اگر شیشه شما شکسته باشد، نمی توانید گرما را برای مدت طولانی در داخل وسیله نقلیه خود نگه دارید. بنابراین، در آن روزهای -20 درجه فارنهایت سرد خواهید شد و اگر این کار را برای مدت طولانی انجام دهید، ممکن است دچار سرما یا هیپوترمی شوید.

باز هم، محتمل نیست، اما ممکن است اتفاق بیفتد. به‌علاوه، اگر کسی با شما رانندگی می‌کند و تا حدی سرد می‌شود، دیگر نمی‌خواهد با شما رانندگی کند (از من بپرس از کجا می‌دانم).

حالا، اگر شیشه جلوی شما شکسته است، رانندگی نکنید. اگر برف، تگرگ یا باران شروع به باریدن کرد، نمی‌توانید ببینید و برای دیگران در جاده مشکل ایجاد می‌کنید. ناگفته نماند که این یک خطر بزرگ ایمنی است.

مطالب مرتبط: بهترین پوشش خودرو برای محافظت در برابر تگرگ

شماره 2 – خورشید

ممکن است پر کردن ماشینتان از نور خورشید و گرما و شادی کار مهمی به نظر نرسد، اما اجازه دهید به شما بگویم – اینطور است.

پنجره‌های مدرن دارای پوشش UV هستند تا از عبور برخی از طول موج‌های مضرتر از شیشه و داخل وسیله نقلیه شما جلوگیری کند. این اشعه ماوراء بنفش (فرابنفش) در صورت قرار گرفتن در معرض طولانی مدت می تواند به پوست شما آسیب برساند، مثلاً اگر در یک سفر جاده ای طولانی باشید، بازوهای شما دچار آفتاب سوختگی می شوند.

همچنین، اگر در آب و هوای خاص آفتابی زندگی می‌کنید و آن پنجره شکسته را نپوشانده‌اید، متوجه خواهید شد که فضای داخلی شما سریع‌تر شروع به محو شدن، ترک خوردن و شکستن می‌کند.

شماره 3 – ایمنی

چرا کسی پنجره شما را شکست؟ برای وارد شدن به داخل بنابراین در حال حاضر، هر کسی می تواند داخل ماشین شما تا زمانی که آن را تعویض کنید، وارد شود.

در حالی که پوشاندن آن دقیقاً مانع از انجام کاری که انجام می دهند سرسخت ترین جنایتکاران نمی شود، تشخیص اینکه چه چیزی در داخل است – و چه چیزی ارزش دزدیدن دارد یا ندارد را دشوارتر می کند. دور از چشم، دور از ذهن.

شماره 4 – راحتی

در حالی که این با بارندگی همراه است، رانندگی در خودرویی که در آن هیچ پنجره ای برای همیشه از معادله خارج نشده است راحت تر است.

صدای باد کمتر خواهد بود و کنترل آب و هوا کمتر خواهد بود و با استرس کمتر و شاداب تر به مقصد خواهید رسید. (به نظر می رسد یک خط لوازم آرایشی … مرد من به یک تعطیلات نیاز دارم.)

آماده سازی منطقه

شیشه شکسته را از ماشین جدا کنید

بنابراین، اجازه دهید این را به ابتدا برگردانیم. از خواب بیدار می شوی، قهوه ات را درست می کنی، بیرون می روی تا ماشین و شما یک پنجره شکسته دارید چه کار میکنی؟

شماره 1 – شیشه های باقی مانده را بردارید

اگر ماشین شما در 50 سال گذشته ساخته شده است، باید شیشه ایمنی داشته باشد که به قطعات کوچک شکسته شود، نه خرده های دندانه دار بلند. به طور معمول، شیشه جلو از شیشه لمینت ساخته شده است در حالی که پنجره های باقی مانده از شیشه سکوریت استفاده می کنند.

اما، از آنجایی که خوانندگان ما متنوع هستند، باید بگویم *لطفا قبل از کار کردن با هر شیشه، دستکش و آستین بلند بپوشید*. اکنون، با دور زدن محیط پنجره و برس کشیدن آن در سطل زباله، هر شیشه باقیمانده را بردارید.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب کاور خودرو

شماره 2 – جاروبرقی

سپس، از داخل خودرو و زمینی که در آن پنجره قرار داشت عبور کنید تا تکه های شیشه باقیمانده را جاروبرقی بکشید.

 

برای این کار از یا چیزی صنعتی استفاده کنید، زیرا نمی دانم جاروبرقی شما چقدر قدرتمند/محکم است و نمی خواهم در بخش نظرات بشنوم که “شما جاروبرقی من را خراب کردید،.

Armor All AA255 جمع و جور برای خودروها مناسب است، اما در واقع، هر جاروبرقی مغازه ای این کار را انجام می دهد.

شماره 3 – تمیز کردن

سپس لبه بیرونی رنگ اطراف جایی که پنجره قبلا قرار داشت را با یک حوله کاغذی که مقداری ایزوپروپیل الکل داخل آن بود تمیز کنید. این سطح را برای هر چسبی که در بخش بعدی استفاده می کنید آماده می کند.

بهترین راه برای پوشاندن شیشه شکسته ماشین

پوشش شیشه ماشین شکسته

حالا باید آن را بپوشانیم. بنابراین، در اینجا چند راه ارزان برای ایجاد پوشش پنجره برای خود آورده شده است.

روش شماره 1: کیسه زباله سنگین

مثال: کیسه های پاکسازی پیمانکار فراست کینگ

چنگ زدن به سنگین. از مقداری نوار چسب برای چسباندن این کیسه زباله به بیرون وسیله نقلیه خود استفاده کنید تا دهانه آن را بپوشانید. این در باد تکان می‌خورد، زیرا کیسه ابعادی دارد، بنابراین با حرکت باد در سطح، داخل و خارج می‌شود.

روش شماره2 : ورق پلاستیک

مثال: ورق پلی اتیلن فراست کینگ

احتمالاً قبلاً این محصول را در سایت‌های کار دیده‌اید، بنابراین می‌دانید که می‌تواند ضربه‌ای بخورد. این ورقه پلاستیکی ضخیم است که دیدن آن کمی سخت تر از شیشه است.

برای چسباندن ورقه روی دهانه به چسبی مانند نوار چسب نیاز دارید، اما باید تا زمانی که نوار چسب نگه می‌دارد بماند. می تواند ماه ها شما را بالا و خشک نگه دارد!

روش شماره 3: پلکسی گلاس (ورق اکریلیک)

مثال: ورق اکریلیک در انبار خانه

اگر همه چیز در حال حاضر بد است، و گرفتن یک پنجره جدید حداقل برای چند ماه در تصویر نیست، پلکسی می تواند حرکتی باشد.

می توانید از مقداری مقوا برای به دست آوردن شکل دهانه ای که می خواهید بپوشانید استفاده کنید، سپس آن را روی یک حیاط مربعی از پلکسی گلاس قرار دهید.

سپس، می توانید از یک شارپی برای ردیابی طرح کلی مقوا استفاده کنید و آن را با استفاده از اره هک برش دهید. در نهایت، لبه ها را با کاغذ سنباده تمام کنید و سپس با استفاده از مقداری ایزوپروپیل الکل و یک دستمال کاغذی آن لبه ها را پاک کنید.

به این ترتیب، براده ها مانع از چسبیدن چسب شما به بیرون ماشین شما نمی شوند. حالا در نهایت، از مقداری چسب نواری دیگر برای چسباندن آن به پنجره خود استفاده کنید، و باید برای همیشه خوب باشید.

آیا می توان با شیشه ماشین شکسته رانندگی کرد؟

بله، شما می توانید با شیشه ماشین شکسته رانندگی کنید (لطفا بدون شیشه جلو رانندگی نکنید). ممکن است همیشه راحت‌ترین موقعیت نباشد، و شما می‌توانید باران، برف، تگرگ یا اشعه ماوراء بنفش را از طریق آن پنجره دریافت کنید – اما می‌توانید این کار را انجام دهید.

 

درست مثل پایین کشیدن پنجره است، به جز زمانی که پنجره را بالا می برید هیچ اتفاقی نمی افتد. می تواند یک شوخی خوب برای زمانی که با دوستان خود در حال چرخیدن هستید. چه کسی می داند، آنها ممکن است در واقع به شما کمک کنند تا آن را پنهان کنید!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *