آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

چگونه رطوبت را از چراغ های جلو خارج کنیم

چگونه رطوبت را از چراغ های جلو خارج کنیم

چگونه رطوبت را از چراغ های جلو خارج کنیم :شاید شما به تازگی از بازرسی وسیله نقلیه موتوری ایالت خود برگشته اید و باید بفهمید که چگونه رطوبت مجموعه چراغ جلوی خود را خارج کنید تا بازرسی خود را پشت سر بگذارید. یا شاید متوجه شده اید که در شب نمی توانید آنقدر که لازم است ببینید.

چگونه رطوبت را از چراغ های جلو خارج کنیم

در هر صورت، رطوبت بیش از حد در مجموعه چراغ جلو یک مشکل بزرگ است. تعیین اینکه رطوبت چگونه به آنجا می رسد نقش مهمی در کاری که باید انجام دهید برای خارج کردن آن ایفا می کند، به همین دلیل است که ما در اینجا به هر علت و راه حل احتمالی می پردازیم.

نگران نباشید، چراغ‌های جلوی خود را خشک کرده و وسیله نقلیه خود را در کمترین زمان به جاده باز می‌گردانید!

چه چیزی باعث ایجاد رطوبت در چراغ جلو می شود؟

چه چیزی باعث ایجاد رطوبت در چراغ جلو می شود؟

چه چیزی باعث ایجاد رطوبت در چراغ جلو می شود؟

سه دلیل مهم برای رطوبت داخل چراغ جلو شما وجود دارد. هر یک از اینها می تواند برای سایر چراغ های بیرونی مانند چراغ های مه شکن، چراغ های عقب و نشانگرهای جانبی نیز اعمال شود.

شماره 1 – دریچه چراغ جلو

دومین علت بالقوه مسدود شدن دریچه رطوبت است. این بهترین حالت است زیرا اگر همه چیز را درست انجام دهید نیازی به شکستن مهر و موم و تعمیر چراغ جلو ندارید.

مسدود شدن دریچه رطوبت باعث می شود چراغ جلوی شما با آب پر شود، زیرا با گرم شدن و سرد شدن لامپ هالوژن، تراکم ایجاد می شود – و بدون جایی که این تراکم از بین برود، شما رطوبت را در چراغ جلو دریافت می کنید.

شماره 2 – مهر و موم چراغ جلو

اولین مورد معیوب بودن مهر و موم چراغ جلو است. در این صورت، باید آب بندی را تعمیر کنید یا چراغ جلو را تعویض کنید.

شماره 3 – آسیب به چراغ جلو

در نهایت، ممکن است مجموعه چراغ جلو ترک خورده یا آسیب دیده باشد. اگر اینطور است، یا باید در تعمیرات خلاق باشید یا به احتمال زیاد باید مجموعه چراغ جلو را تعویض کنید.

همچنین بخوانید: مقایسه HID در مقابل LED در مقابل چراغ جلو لیزری

آیا تراکم در مجموعه چراغ جلو بد است؟

آب در چراغ جلو

آب در چراغ جلو

قطعا می تواند باشد. دلایل مختلفی وجود دارد که چگالش در مجموعه چراغ جلو شما بد است. برای شروع، آب اطراف قطعات الکتریکی است که همیشه بد است. می توانید سیستم را کوتاه کنید، سیم ها را خورده و مشکلات زیادی ایجاد کنید که نیاز به تعمیرات اضافی دارد.

نه تنها این، بلکه تراکم در چراغ جلو منجر به مه آلود شدن چراغ های جلو می شود. وقتی چراغ‌های جلو را روشن می‌کنید، تعداد زیادی نور در اثر تراکم مسدود می‌شود، به این معنی که دید چندانی نخواهید داشت. سخت نیست که بفهمیم چرا این یک معامله بزرگ است.

چگونه میعانات را از چراغهای جلو خارج کنیم

نحوه رفع رطوبت چراغ جلو

اعتبار

اگر در مجموعه چراغ جلوی خود چگالش دارید، باید آن را خارج کنید. چند راه مختلف برای انجام این کار وجود دارد، و همه اینها بستگی به نحوه ورود چگالش و میزان چگالش دارد.

مونتاژ چراغ جلو ترک خورده

مونتاژ چراغ جلو ترک خورده

مونتاژ چراغ جلو ترک خورده

بیایید با بدترین سناریو شروع کنیم – یک مجموعه چراغ جلو ترک خورده. ما در اینجا در مورد آب بندی معیوب یا دریچه مسدود شده صحبت نمی کنیم، بلکه در مورد یک ترک کامل صحبت می کنیم. در این مورد، برای جلوگیری از ورود آب در آینده، باید کل مجموعه چراغ جلو را تعویض کنید.

برای رفع کوتاه‌مدت، می‌توانید از سشوار استفاده کنید تا همه چیز را خشک کنید، اما اگر این کار به اندازه کافی خوب کار کند، ممکن است ضربه بخورید یا از دست بدهید. اما حتی اگر این اتفاق بیفتد، دفعه بعد که شبنم صبحگاهی، باران یا هر تراکم دیگری وجود داشته باشد، دقیقاً به همان جایی که شروع کرده‌اید باز می‌گردید.

مهر بد

مشکل بعدی یک مهر و موم معیوب است. این یک معامله بسیار بزرگ است زیرا در اکثر مواقع سیل یک تعمیر فوق العاده آسان نیست. برای شروع باید مجموعه چراغ جلو را بردارید و به آرامی مجموعه را در محل مهر و موم جدا کنید.

با خشک کردن همه چیز در داخل شروع کنید. پس از آن، باید یک تفنگ چسب حرارتی تهیه کنید و یک مهره جدید در کل مجموعه بچرخانید، یا اگر خوش شانس هستید، از یک مهر و موم برای چراغ جلوی یک فروشگاه قطعات خودرو استفاده کنید.

اما بیشتر چراغ‌های جلو مهر و موم‌هایی مانند این ندارند، بنابراین احتمالاً باید خودتان این کار را انجام دهید. شما باید یک مهر و موم هواگیر داشته باشید، بنابراین وقت بگذارید و این کار را در اولین بار درست انجام دهید.

دریچه رطوبت مسدود شده

مشکل بالقوه نهایی مسدود شدن دریچه است. این اجازه می دهد تا تراکم ایجاد شده از تغییر دمای ناشی از لامپ خارج شود. همه انواع زباله ها می توانند این دریچه را مسدود کنند، بنابراین قبل از برداشتن هر گونه مهر و موم، بررسی کنید که پاک باشد.

اگر اینطور است، تمام تلاش خود را بکنید تا به جای فشار دادن آن، زباله ها را از چراغ جلو خارج کنید. اگر داخل مجموعه چراغ جلو گیر کرد، برای تمیز کردن همه چیز نیاز به شکستن درزگیر دارید.

اگر آب همچنان در چراغ جلو قرار بگیرد چه؟

اگر بعد از تعمیر همچنان آب به چراغ جلوی شما وارد می شود، احتمال دارد که هنوز یک آب بندی معیوب یا دریچه مسدود شده دارید. می توانید مجدداً تعمیر کنید یا مجموعه چراغ جلو را تعویض کنید.

اگرچه تعویض مجموعه چراغ جلو همیشه ارزان نیست، اما نتیجه بهتری نسبت به کوتاه کردن سیستم و شروع آتش سوزی یا از دست دادن دید در شب و تصادف است.

هر کاری که انجام می دهید، رطوبت را در مجموعه چراغ جلو قبول نکنید. تا زمانی که ناراحتی جزئی به یک مشکل بزرگ تبدیل شود، فقط مسئله زمان است.

خرید چراغ جلو از رایکایدک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *