آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

پلاستی دیپ چیست؟

پلاستی دیپ چیست؟

مدت زمان پلاستی دیپ چقدر است : آیا دوست دارید خودروی شما در میان جمعیت متمایز باشد؟ شاید بخواهید از آن چرخ های گران قیمت جدید در طول زمستان سخت محافظت کنید.

آیا کلاهی دارید که توسط برخی از شرورهای کینه توز کلید زده شده باشد و بخواهید تقریباً آن را تعمیر کنید؟ خوب پس، برای محصولی که ممکن است ذهن شما را متحیر کند، ادامه مطلب را بخوانید.

پلاستی دیپ چیست؟

“Plasti Dip” در واقع کمی اشتباه است. پلاستیکی نیست و قطعات ماشین خود را در آن فرو نمی‌برید.

Plasti Dip در واقع یک لاستیک قابل پاشیدن است که به صورت مایع خارج می شود و پس از چند دقیقه به صورت یک ترکیب لاستیکی جامد می شود که به راحتی جدا می شود و با استفاده صحیح اثری از وجود خود باقی نمی گذارد.

این در حجم زیادی از رنگ ها و پرداخت ها در DipYourCar.com (بهترین مکان برای خرید آن) موجود است، اما چند رنگ رایج Plasti Dip نیز در آمازون موجود است.

این محصول بادوام است، اما کاملاً قابل جابجایی است. اگر نظر خود را در مورد رنگ تغییر دهید، هیچ راه بهتری برای بازگشت به ظاهر خودرو وجود ندارد، و به سختی می توانید روش ارزان تری را برای شاداب کردن ظاهر خودرو خود پیدا کنید.

این گالری Plasti Dip را بررسی کنید تا نمونه هایی از آنچه ممکن است را ببینید.

چگونه پلاستی دیپ را اعمال می کنید؟

چقدر Plasti Dip نیاز دارید؟

چقدر Plasti Dip نیاز دارید؟

Plasti Dip معمولاً از قوطی جغجغه ای پاشیده می شود، اما در سطل های گالن نیز عرضه می شود که در هنگام فرو بردن مناطق بزرگتر از چند قوطی اسپری ارزان تر است. می توانید رنگ ها را از چندین سطل مخلوط کرده و با هر تفنگ رنگی که با Plasti Dip سازگار است، آن ها را اسپری کنید.

یکی از مهمترین عوامل در کیفیت نتیجه شما این است که سطح قبل از شروع سمپاشی چقدر آماده شده است.

اطمینان حاصل کنید که منطقه را تا حد امکان تمیز کنید. اگر چیزی آسیب دیده را می پوشانید، مانند چرخ محدود شده یا پانل بدنه کلیددار، ممکن است لازم باشد لبه های ناهموار را تا زمانی که سطح کاملاً صاف شود، سنباده بزنید.

فراموش نکنید که سطوح اطراف را ماسک کنید. در حالی که می‌توان هر غوطه‌وری اضافی را جدا کرد، پوشاندن نواحی اطراف بسیار آسان‌تر از کندن لایه‌ای است که به اشتباه در آنجا گذاشته شده است.

اسپری دیپ پلاستی بسیار شبیه به اسپری کردن یک قوطی معمولی رنگ اسپری است. می‌خواهید مطمئن شوید که قوطی را چند اینچ دورتر از سطحی که قصد رنگ‌آمیزی دارید، نگه دارید. قوطی را تکان دهید و ابتدا کمی روی یک تکه مقوا اسپری کنید تا مطمئن شوید که دیپ به خوبی مخلوط شده است.

هنگامی که هر لایه را اسپری می کنید، مطمئن شوید که نازل قوطی را در حالی که از سطح خارج می کنید فشار دهید، از روی سطحی که رنگ می کنید عبور کنید، سپس زمانی که دیگر به سمت هدف مورد نظر خود قرار ندارید، نازل را بردارید.

این یکنواخت ترین کاربرد را برای شما به ارمغان می آورد و هرگونه ناهماهنگی پوشش را که در غیر این صورت به دلیل قطع جریان هنگام توقف سمپاشی ایجاد می شود، محدود می کند.

با کت‌های سبک‌تر شروع کنید و به تدریج با هر کت‌های متوالی اسپری سنگین‌تر را افزایش دهید. مراقب باشید که آن را روی خیلی ضخیم قرار ندهید، در غیر این صورت ممکن است شیب آن پخش شود و باعث ایجاد رگه شود.

اجازه دهید محصول حدود نیم ساعت خشک شود (یا تا زمانی که خشک به نظر برسد، زمان بین لایه ها بسته به دما و رطوبت متفاوت است). این روند را تا زمانی که حداقل 6 لایه اعمال کنید تکرار کنید. هرچه لایه های بیشتری اسپری کنید، پاک کردن محصول راحت تر خواهد بود.

در اینجا نحوه انجام این کار توسط حرفه ای ها آمده است:

مدت زمان پلاستی دیپ چقدر است؟

در صورت استفاده صحیح از Plasti Dip چندین سال دوام خواهد داشت. من در دومین سال زندگی‌ام با یک کاپوت فرو رفته هستم و هنوز کاملاً جدید به نظر می‌رسد، به جز چند مکان که از سنگ‌های پرتاب شده در بزرگراه ضربه‌های سختی دریافت کرده‌اند.

در صورت تمایل می توان این نواحی را با یک یا دو کت اضافه کرد.

مدت زمان خشک شدن پلاستی دیپ چقدر است؟

بهتر است حدود 30 دقیقه بین پوشش ها و حدود 6 ساعت صبر کنید تا محصول کاملاً خشک شود. زمان عمل واقعی ممکن است به شرایط محیطی بستگی داشته باشد.

به چه مقدار پلاستی دیپ نیاز دارید؟

چند لایه دیپ پلاستیکی؟

چند لایه دیپ پلاستیکی؟

به عنوان یک قانون کلی برای چرخ ها، احتمالاً به یک قوطی برای هر چرخ نیاز خواهید داشت. خوشبختانه، کیت های چرخ را می توان خریداری کرد که حاوی مقدار محصولی است که برای یک کاربرد کامل نیاز دارید.

کیت های کامل وسیله نقلیه نیز موجود است که شامل همه چیزهایی است که برای غوطه ور کردن کل ماشین یا کامیون خود نیاز دارید. بدست آوردن نتایج حرفه ای حتی برای یک مبتدی آسان است.

کیت‌های خاموشی برای نشان‌ها، نشان‌ها، کباب‌پزها، آینه‌ها و تزئینات برای سیاه‌کردن قسمت‌های کرومی عالی هستند تا ظاهری کاملاً متفاوت به خودروی شما ببخشند.

بهترین راه برای تمیز کردن دیپ پلاستیکی چیست؟

اجزای غوطه‌ور شده را می‌توان دقیقاً مانند شستشوی معمولی شست ماشین. فقط مراقب باشید که از مواد شیمیایی یا حلال های قوی مانند بنزین خودداری کنید، زیرا Plast Dip در برابر آنها مقاومت نمی کند.

DYC Dip Armor را در صورت نیاز به کار Plast Dip خود یک لایه حفاظتی اضافی ارائه می دهد. این محصول مقاوم در برابر بنزین بوده و قابلیت روکش سرامیکی دارد.

آیا می توانید وکس پلاستی دیپ را انجام دهید؟

بسیاری از افراد با پوشش Plasti Dip در اسپری یخ Turtle Wax نتایج فوق‌العاده‌ای داشته‌اند، اما برخی از موم‌ها ممکن است رگه‌هایی از خود به جای بگذارند. اگر مطمئن نیستید، ابتدا یک موم جدید را برای اولین بار در یک منطقه کوچک و نامحسوس امتحان کنید تا قبل از پوشش دادن کل جزء، ببینید که چگونه همه چیز به نظر می رسد.

چند لایه پلاستیکی دیپ برای رینگ؟

چرخ های پلاستیکی دیپ

چرخ های پلاستیکی دیپ

مهم نیست که در کجا از Plasti Dip استفاده می کنید، بهتر است حداقل 6 لایه استفاده کنید. هرچه محصول ضخیم تر باشد، پوست کندن آن آسان تر است و نتیجه نهایی شما یکدست تر خواهد بود.

اگر می‌روید لایه قبلی خود را جدا می‌کنید و متوجه می‌شوید که به اندازه کافی ضخیم نیست، می‌توانید مقدار بیشتری روی آن قرار دهید تا لایه ضخیم‌تر شود تا به برداشتن آن کمک کند.

پلاستی دیپ چقدر بادوام است؟

Plasti Dip بسیار بادوام است و اغلب می تواند در برابر سنگ های بزرگراه (یا حتی مسیر) مقاومت کند. اگر متوجه یک تراشه سنگ یا سوراخ در لایه شدید، ممکن است بتوانید یک لایه شیب را دوباره روی قسمت آسیب دیده بپاشید تا آن را وصله کنید.

آیا می توانید در هوای سرد پلاستیکی را غوطه ور کنید؟

بله، می توانید، اما کمتر از حدود 60 درجه فارنهایت (15.5 درجه سانتیگراد) احتمالاً می خواهید قوطی ها را گرم کنید. تلاش برای غوطه ور شدن اسپری در دماهای سرد احتمالاً منجر به کاربرد ناهموار می شود. شما همچنین می خواهید کمی زمان خشک اضافی را در نظر بگیرید.

آیا می توانید روی Plasti Dip نقاشی کنید؟

بله، می توانید، اما مطمئن شوید که یک لایه زیبا و ضخیم از Plasti Dip قبل از اقدام به رنگ آمیزی روی آن دارید. رنگ آمیزی روی Plasti Dip ممکن است توانایی کشش دیپ را محدود کند که پوسته شدن آن را سخت تر می کند.

هزینه یک ماشین پلاستی دیپ چقدر است؟

هزینه بسته به اندازه وسیله نقلیه شما متفاوت است، اما اگر خودتان این کار را انجام دهید احتمالاً بین 200 تا 600 دلار متغیر است. در اینجا چند نمونه قیمتی از پرفروش ترین کیت های خودرو آورده شده است.

مرواریدها و رنگ‌های فانتزی کمی بیشتر هزینه خواهند داشت، و استفاده از Plasti Dip به صورت حرفه‌ای، هزینه کار اضافی را نیز اضافه می‌کند. هزینه نیروی کار به اندازه وسیله نقلیه شما بستگی دارد.

هزینه غوطه ور شدن چرخ های پلاستیکی چقدر است؟

به طور کلی حدود یک قوطی برای هر چرخ طول می کشد، بنابراین بسته به نوع شیب مورد استفاده، هزینه بین 25 تا 80 دلار متغیر است.

Plasti Dip در مقابل Flex Seal – تفاوت چیست؟

Flex Seal نیز یک لاستیک قابل پاشش است، اما این ترکیب برای جلوگیری از نشتی طراحی شده است و به عنوان یک پوشش زیبایی کمتر موثر است. اگر می خواهید رنگ وسیله نقلیه خود را تغییر دهید، Plasti Dip انتخاب بهتری خواهد بود.

مطالب مرتبط :

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *