آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

آموزش تعمیر سپر فایبرگلاس

آموزش تعمیر سپر فایبرگلاس

آموزش تعمیر سپر فایبرگلاس

با توجه به بالا بودن هزینه خرید سپر جدید ترمیم سپر یا جوش پلاستیکی در این روزها بیشترین استفاده را دارد برای اینکار صافکاران عزیز سطوح سپر را تمیز می کنند و سطح آن را سمباده میزنند و بعد از سنباده کاری اقدام به بتونه کاری سپر مورد نظر میکنند و در بعضی موارد از توری فلزی برای پر کردن مناطق سپر شکسته استفاده میکنند .

آموزش تعمیر سپر فایبرگلاس

بعد از ترمیم سپر با توجه به کد رنگ خودرو میتوانید سپر را قلم گیری یا بصورت کامل به سبک کوره ای صنعتی رنگ آمیزی کنید .

 تعمیر سپر پلاستیک شکسته

تعمیر اقلام پلاستیکی ممکن است برای کسی که قبلاً این کار را نکرده است گیج کننده باشد.کار با پلاستیک می تواند آسان تر از آنچه تصور کنید باشد. با مقداری گرما و مقداری فشار، بسیاری از موارد را می توان به سادگی ثابت کرد. بنابراین از دور انداختن در سطل زباله خوداری کنید .

صافکاری سپر فایبرگلاس

کنید، در اینجا چند تکنیک وجود دارد که می توانید برای تعمیر پلاستیک از آنها استفاده کنید.

آموزش تعمیر سپر فایبرگلاس :جوشکاری با آب گرم، آب سرد

پلاستیک ها (به خصوص قطعات کوچک یا نازک) برای نرم شدن به اندازه کافی به گرمای شدید نیاز ندارند. به سادگی مقداری آب را روی اجاق گاز گرم کنید تا زمانی که کمی به جوش بیاید و یک کاسه آب سرد در کنار آن آماده کنید. قطعه پلاستیکی را در آب قرار دهید تا گرم شود. اقلام را به صورت دوره ای از حمام آب گرم خارج کرده و چکش خواری آن را آزمایش کنید. در نهایت آنقدر نرم می شود که با انگشتان شما صاف شود. بعد از اینکه آن را به شکل دلخواه در آوردید، پلاستیک را در آب سرد قرار دهید تا خنک شود.

IMG_1172

با این روش میتوانید مشکل تاب خوردگی قطعات پلاستیکی را حل کنید و آنها را در شکل مطلوب فیکس نمایید .

آموزش تعمیر سپر :جوشکاری پلاستیک با حرارت

اگر دو قطعه پلاستیکی جداگانه دارید که باید به هم متصل شوند یا اگر دارای ترک و شکستگی است، باید مقداری جوش پلاستیکی انجام دهید. ایده اصلی این است که حرارت را به لبه‌های متصل اعمال کنید تا پلاستیک را ذوب کنید تا زمانی که به اندازه کافی مایع شود تا لبه‌ها با هم ترکیب شوند. پلاستیک اضافی را می توان در شیار ذوب کرد تا پیوند قوی تری ایجاد کند، اما بسته به موقعیت، همیشه این کار ضروری نخواهد بود.

ابزارهایی وجود دارند که به طور خاص برای انجام کارهای جوشکاری پلاستیک ساخته شده اند و برای هر مرحله از فرآیند اتصالات آن وجود دارد.

جوش پلاستیک با اصطکاک

جوشکاری اصطکاکی روش دیگری برای اتصال پلاستیک به یکدیگر است. یک تکه پلاستیک (به عنوان مثال، بخش کوتاهی از رشته پرینت سه بعدی) با RPM بالا چرخانده می شود و روی محل اتصال مورد نظر بین دو قطعه پلاستیکی جداگانه فشرده می شود. اصطکاک باعث ذوب شدن پلاستیک دو قطعه در حال اتصال و همچنین پلاستیکی که در حال چرخش است را ذوب می کند که یک پیوند محکم ایجاد می کند.

در اواسط دهه 1970، ماتل یک اسباب بازی “Spin Welder” را فروخت که بر اساس این اصل کار می کرد، و در سال 2012 فران بلانچ از Frantone Electronics این ایده را برای ایجاد جوشکار اصطکاکی خود با استفاده از یک ابزار چرخشی ارزان قیمت مورد بررسی قرار داد. این یک تکنیک مخصوصاً خوب برای تعمیر اشتباه چاپگرهای سه بعدی است، زیرا می‌توانید با استفاده از همان رشته، پلاستیک را دقیقاً مطابقت دهید.

تکه های پلاستیکی

اگر سوراخ به اندازه کافی بزرگ دارید، باید به ایجاد یک تکه پلاستیکی برای آن متوسل شوید. به نظر می رسد که پاسخ به این مشکل خاص توسط قایقرانان به بهترین وجه حل شده است. با استفاده از یک منبع حرارتی (ترجیحاً یک تفنگ حرارتی)، لبه‌های سوراخ و قسمت پلاستیکی را که به عنوان چسب استفاده می‌کنید، نرم کنید و آن را با دقت قرار دهید تا مطمئن شوید سوراخ کاملاً پوشانده شده است. این بسیار گرم می شود، بنابراین به دستکش نیاز خواهید داشت. هنگامی که وصله در جای خود قرار گرفت، می توانید از یک قاشق یا ماله فلزی داغ برای صاف کردن لبه ها استفاده کنید.

مهم: از همان نوع پلاستیک برای پچ خود استفاده کنید.

استفاده از استون برای پلاستیک ABS

استون یک حلال است که در ذوب پلاستیک های ABS بسیار موثر است. علاقه مندان به پرینت سه بعدی از استون برای صاف کردن سطوح پرینت سه بعدی، چسباندن قطعات به یکدیگر و عیب یابی چاپ اشتباه استفاده می کنند. مخلوطی از استون و ABS که به نام دوغاب ABS شناخته می شود، می تواند به عنوان چسب یا به عنوان پرکننده برای صاف کردن شیارها یا پر کردن شکاف ها استفاده شود.

چسب خوب

البته همیشه این گزینه وجود دارد که چیزها را به هم بچسبانید. برای پلاستیک ها بهتر است از چسب فوق العاده (سیانواکریلات) یا چسب مدل پلاستیکی استفاده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *