آموزش خودرو

نشتی دیفرانسیل جلو؟ (آنچه که باید انجام داد + میانگین هزینه تعمیر)

نشتی دیفرانسیل جلو؟ (آنچه که باید انجام داد + میانگین هزینه تعمیر)

نشتی دیفرانسیل جلو؟ (چه باید کرد و میانگین هزینه تعمیر)

تشخیص نشتی دیفرانسیل جلو می تواند مشکل باشد، اما با آگاهی از برخی علائم رایج، شانس بیشتری برای جلوگیری از آسیب های اضافی ناشی از از دست دادن بیش از حد مایعات خواهید داشت.

# 1 – لکه زدن روغن بدون دلیل زیر خودرو

یافتن حوضچه های روغن غیرقابل توضیح در زیر خودروهای جلویی با نشتی دیفرانسیل جلو نسبتاً معمول است. همانطور که دیفرانسیل جلو روغن را از دست می دهد، روی زمین می چکد و گودال هایی از روغن به خصوص در جایی که ماشین شما اغلب پارک می شود باقی می ماند.

تفاوت نشتی از جلو

رنگ روغن معمولا قهوه ای روشن یا کهربایی است. به محل شکل‌گیری گودال‌ها توجه کنید، زیرا روغن مستقیماً زیر دیفرانسیل جلویی نشان می‌دهد که منبع نشتی است.

شماره 2 – صدای ناله هنگام استفاده از 4WD

چهار چرخ متحرک درگیر به دیفرانسیل جلو برای انتقال نیرو به چرخ های جلو متکی است. اگر روغن دیفرانسیل جلو کم باشد، فعال کردن 4WD می‌تواند صداهای ناله‌ای بلند ایجاد کند، زیرا دنده‌ها در تلاش هستند تا به درستی مشبک شوند.

کمبود روغن باعث افزایش اصطکاک و صدای دیفرانسیل می شود. هنگام چرخش در پیچ‌ها در حالت 4WD، ناله کردن بدتر می‌شود. این علامت قابل شنیدن معمولاً به این معنی است که سطح مایع دیفرانسیل جلو بسیار پایین است.

شماره 3 – تردید غیر طبیعی هنگام پیچیدن در 4WD

علاوه بر صداهای ناله، سطح پایین مایع دیفرانسیل جلو می تواند باعث تردید و از دست دادن قدرت در هنگام چرخش پیچ ها در حالت 4WD شود. ممکن است هنگام چرخاندن فرمان، واکنش‌های تاخیری از چرخ‌های جلو رخ دهد یا احساس تند و ناگهانی داشته باشید.

بدون روغن کاری کافی، دنده‌های دیفرانسیل جلو برای انتقال صحیح نیرو با مشکل مواجه می‌شوند که منجر به تحویل نیرو ناسازگار می‌شود. این تردید در سرعت های پایین بیشتر به چشم می خورد.

شماره 4 – براده های فلزی بیش از حد در دوشاخه تخلیه مغناطیسی

پلاگین تخلیه روغن براده های فلزی ریز

پلاگین تخلیه روغن براده های فلزی ریز

هنگام تعویض مایع دیافراگم جلو، حتماً پلاگین تخلیه مغناطیسی را بررسی کنید. تعداد زیادی زباله فلزی که به آهنربا چسبیده اند نشانگر سایش داخلی است که در داخل دیفرانسیل اتفاق می افتد.

مقادیر کم چون چرخ دنده ها کار می کنند طبیعی است، اما ذرات بیش از حد معمولاً به این معنی است که به دلیل روغن کاری ناکافی روغن، سایش سریع رخ می دهد. رفع زود هنگام نشتی می تواند از آسیب فاجعه بار به دیفرانسیل جلو جلوگیری کند.

چه چیزی می تواند باعث نشتی دیفرانسیل جلو شود؟

نشتی های دیفرانسیل جلو از یکی از چندین منبع مختلف سرچشمه می گیرند، که برخی از آنها طبیعتاً نگران کننده تر از سایرین هستند. با درک این دلایل بالقوه، می‌توانید از نشت‌هایی که ظاهر می‌شوند، قبل از اینکه ماهیت شدید پیدا کنند، جلوتر باشید.

در زیر چندین دلیل بالقوه نشتی دیفرانسیل جلو آورده شده است.

شماره 1 – نشت مهر و موم دیفرانسیل مسکن

مهر و موم دیفرانسیل محفظه از خروج روغن در سطوح جفت بین بخش ها جلوگیری می کند. با گذشت زمان، سایش و سن طبیعی می تواند باعث نشت این مهر و موم شود.

نحوه تعمیر: تعمیر شامل شکافتن دیفرانسیل برای دسترسی و تعویض مهر و موم محفظه است. درزگیرهای سیلیکونی جدید باید نصب شوند و گشتاور مناسب در مونتاژ مجدد اعمال شود.

شماره 2 – نشتی مهر و موم شفت ورودی

مهر و موم شفت ورودی نصب شده در عقب دیفرانسیل جلو از نشت روغن دنده در اطراف اتصال میل محرک جلوگیری می کند. اگر این مهر و موم آسیب ببیند یا فرسوده شود، می تواند به راحتی نشت کند.

نحوه تعمیر: تعویض مهر و موم شفت ورودی نیاز به حذف آب بند از قبل موجود، قبل از نصب آب بند جدید در سوراخ مشخص شده دارد. اطمینان حاصل کنید که همیشه از درایور صحیح برای این کار استفاده می کنید.

مطالب مرتبط: 5 علت تاخیر خودرو در هنگام شتاب گیری

شماره 3 – نشتی مهر و موم محور داخلی

شفت‌های محوری که از محفظه دیفرانسیل عبور می‌کنند به مهر و موم‌های داخلی برای محتوی روغن در داخل متکی هستند. هنگامی که این مهر و موم ها به دلیل سایش عمومی خراب می شوند، روغن می تواند از آن نشت کند.

نحوه تعمیر: فرآیند مرتبط با تعویض مهر و موم محور داخلی اغلب بر اساس وسیله نقلیه متفاوت است. با این حال، می‌توانید انتظار داشته باشید که آب‌بندی‌های قدیمی نشتی را حذف کنید، قبل از اینکه مهر و موم‌های جدید را با درایور صحیح در محل قرار دهید، دقیقاً مانند آنچه در هنگام تعویض شفت ورودی انتظار می‌رود.

شماره 4 – مهر و موم محور بیرونی

مجموعه های توپی چرخ های جلو نیز از مهر و موم برای حفظ روانکاری چرخ دنده در اطراف محور محور استفاده می کنند. خرابی این مهر و موم های بیرونی منجر به نشتی می شود.

نحوه رفع: اگرچه از نظر فنی بیشتر نشت نشتی محور / محور جلو / آب بند چرخ رایج است و نسبتاً تشدید کننده است. بسته به وسیله نقلیه مورد نظر، باید آن را حذف کنید

مهر و موم یا واشر چرخ متخلف با ابزار مناسب.

پس از آماده سازی کامل سطح، یک مهر و موم یا واشر جدید اعمال می شود و در صورت لزوم قرار می گیرد. مونتاژ مجدد هاب مشکل برعکس جداسازی قطعات خواهد بود.

شماره 5 – مسکن دیفرانسیل به خطر افتاده

اگرچه نادر است، اما ممکن است دیفرانسیل جلو ترک بخورد یا شکسته شود. این به طور کلی نتیجه استرس بی مورد مربوط به تاثیر یک نوع یا دیگری است.

نحوه تعمیر: متأسفانه، بسته به نقطه ضربه دقیق، ممکن است نیاز به تعویض کامل محفظه دیفرانسیل باشد. تعمیرات این نوع می تواند بسیار پیچیده و پرهزینه باشد. از طرف دیگر، آسیب جزئی به چنین محفظه‌هایی اغلب می‌تواند توسط جوشکار و/یا سازنده ماهر تعمیر شود.

تعمیر نشتی دیافراگم جلو چقدر هزینه دارد؟

دیفرانسیل سرویس دهی

دیفرانسیل سرویس دهی

هزینه های دقیق مربوط به تعمیر نشتی دیفرانسیل جلو اغلب از یک مدل خاص خودرو به مدل دیگر متفاوت است. با این وجود، از نظر هزینه، محدوده متوسطی وجود دارد که اکثر تعمیرات از این نوع در آن قرار دارند.

آیا ادامه رانندگی بی خطر است؟

اسپیسر چرخ در کامیون

اسپیسر چرخ در کامیون

شما هرگز و تحت هیچ شرایطی نباید نشتی دیفرانسیل را نادیده بگیرید، صرف نظر از اینکه منشا آن از کدام دیفرانسیل است. با این اوصاف، رانندگی در صورت لزوم برای رسیدن از یک مقصد به مقصد دیگر تا زمانی که بتوان نشت دیفرانسیل را تعمیر کرد، قابل قبول است، با این فرض که نشتی مورد نظر شدید نیست و سطح سیال را به دقت زیر نظر دارید. .

با این حال، باید در نظر داشته باشید که نشتی‌های دیفرانسیل خود به خود برطرف نمی‌شوند و با گذشت زمان و افزایش مایل‌ها، بسیاری بدتر می‌شوند.

 

صرفاً نادیده گرفتن نشت دیفرانسیل یک اشتباه آشکار است و احتمالاً می تواند به تعمیرات پرهزینه در آینده منجر شود. رسیدگی سریع به وضعیت موجود همیشه ارزان تر از به تعویق انداختن تعمیر و امید به بهترین است.

در هر صورت، نشتی دیفرانسیل جلو باید در اسرع وقت برطرف و به طور رضایت بخشی تعمیر شود. انجام این کار خطرات ناشی از خرابی کامل دیفرانسیل را به دست گرسنگی روان کننده به حداقل می رساند.

اگر خودتان در انجام چنین تعمیراتی خبره و ماهر نییستید، باید در اسرع وقت با یک مکانیک مجرب ملاقات کنید تا نشت دیفرانسیل جلو به درستی تشخیص داده و تعمیر شود.

اگر نشت را نادیده بگیرید چه اتفاقی می‌افتد؟

خطر قابل توجهی در ارتباط با نادیده گرفتن نشت دیفرانسیل وجود دارد. روغن دیفرانسیل / روغن دنده موجود در یک دیفرانسیل برای خنک کردن و روانکاری مجموعه دنده های موجود در آن استفاده می شود. با زمان کافی، ممکن است یک دیفرانسیل سیال کافی را از دست بدهد که خواص روانکاری و خنک کنندگی به خطر بیفتد.

بدون روغن کاری کافی، یک دیفرانسیل می تواند به سرعت شروع به گرم شدن بیش از حد کند، به دلیل تماس سخت فلز روی فلز بین حلقه مجموعه و چرخ دنده های پینیون. هرچه بیشتر رانندگی کنید، این گرما بیش از حد افزایش می یابد.

در شدیدترین موارد، دیفرانسیل یک وسیله نقلیه می‌تواند در حین کار به دلیل از دست دادن قابل توجه مایع قفل شود و در نتیجه خطر ایمنی قابل توجهی را به همراه داشته باشد.

آیا همه خودروها دیفرانسیل جلو دارند؟

آئودی S4

آئودی S4

آئودی های چهار چرخ متحرک دارای دیفرانسیل جلو هستند

همه خودروها دیفرانسیل جلو ندارند. در واقع، استفاده از دیفرانسیل جلو تا حد زیادی در خودروهای 4WD یا AWD وجود دارد. این از این واقعیت ناشی می‌شود که کامیون‌های RWD/SUV استاندارد دارای محورهای جلویی نیرومند نیستند و خودروهای FWD سرعت محور جلوی مستقل را از طریق گیربکس کنترل می‌کنند.

دیفرانسیل جلوی خودرو از طریق سیستم 4WD خودرو از طریق جعبه انتقال کمکی درگیر می شود. این مجموعه به عنوان یک پیوند مکانیکی بین محورهای جلو و عقب خودرو عمل می کند.

هنگامی که درگیر است، یک جعبه انتقال اجازه می دهد تا نیرو به میل محرک جلو و دیفرانسیل یک خودروی 4WD توزیع شود و در نتیجه محور اصلی خودرو نیرو می گیرد.

مطالب مرتبط: پاک کردن لکه های رنگ از خودرو

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *