آموزش خودرو, اخبار خودرو

5 علت تاخیر خودرو در هنگام شتاب گیری

5 علت تاخیر خودرو در هنگام شتاب گیری

5 علت تاخیر خودرو در هنگام شتاب گیری :هنگامی که هنگام شتاب گیری موتور تاخیر وجود دارد، به این معنی است که نمی تواند نیروی کافی برای حرکت خودرو تولید کند. این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که در حالت بیکار هستید، زمانی که هوای بیرون سرد است، یا زمانی که بار سنگینی را حمل می کنید.

5 دلیل که ماشین شما در هنگام شتاب گیری تاخیر می کند

اگر ماشین در حال حرکت باشد در حالی که این اتفاق می افتد، می تواند بسیار خطرناک باشد زیرا تاخیر می تواند ناسازگار و غیرقابل پیش بینی باشد. شما نمی خواهید خطر تصادف یا گیر افتادن در جایی را تهدید کنید.

بهتر است دلایل تاخیر موتور را درک کنید تا بتوانید فورا آنها را برطرف کنید. در غیر این صورت، یک مشکل ساده می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود که هزینه تعمیر آن بسیار بیشتر از زمانی است که شما زودتر از آن مراقبت کرده باشید.

  5 دلیل اصلی تاخیر هنگام شتاب گیری

در زیر پنج مورد از متداول‌ترین دلایلی که ماشین شما هنگام پا گذاشتن روی گاز برای شتاب گرفتن مردد می‌شود، آورده شده است.

شماره 1 – پمپ سوخت معیوب

پمپ بنزین بد

پمپ بنزین بد

وسایل نقلیه با پمپ های سوخت درست در مخزن سوخت یا درست خارج از آن ساخته می شوند. وظیفه پمپ سوخت رساندن سوخت به موتور در مواقعی است که برای احتراق لازم است.

پمپ بنزین باید در میزان سوختی که می دهد دقیق باشد. این بدان معناست که برای انجام این کار باید فشار مناسبی داشته باشد.

اما اگر پمپ بنزین فرسوده، آسیب دیده یا معیوب باشد، مقدار نادرستی سوخت به سمت موتور می رود. این باعث تاخیر موتور می‌شود، به‌ویژه زمانی که می‌خواهید در یک شیب شتاب بگیرید.

از طرف دیگر، رله پمپ بنزین معیوب ممکن است علت اصلی باشد که از روشن شدن پمپ بنزین جلوگیری می کند.

شماره 2 – سنسور جریان هوای انبوه

سنسور MAF بد

سنسور MAF بد

هر وسیله نقلیه دارای یک حسگر جریان هوای جرمی (MAF) است که می تواند میزان هوای ورودی به موتور را تشخیص دهد. هنگامی که این اطلاعات را به دست آورد، به رایانه اصلی خودرو منتقل می شود.

از آنجا، با انژکتورهای سوخت ارتباط برقرار می کند تا مقدار مناسب سوخت را برای نسبت هوا به سوخت ایده آل تحویل دهد. اما اگر سنسور جریان هوای انبوه معیوب یا فرسوده شود، مقدار مناسب هوا را تشخیص نمی‌دهد و این باعث ایجاد مشکل در فرآیند احتراق داخلی می‌شود. نتیجه می تواند تاخیر موتور باشد.

شماره 3 – انژکتورهای سوخت بد

هزینه تعویض انژکتور سوخت

هزینه تعویض انژکتور سوخت

سیلندر محفظه احتراق داخلی برای پاشیدن سوخت به داخل آن به انژکتورهای سوخت بستگی دارد. به این ترتیب، مقدار مناسب سوخت می تواند با هوای داخل محفظه مخلوط شود و سپس شمع می تواند مخلوط را مشتعل کند.

با این حال، اگر انژکتورهای سوخت معیوب، فرسوده یا به سادگی کثیف باشند، در تزریق مقدار مناسب سوخت به سیلندر شکست خواهند خورد. با ادامه این روند، تاخیر موتور به تدریج تبدیل به یک چیز تکراری خواهد شد.

شماره 4 – سنسور موقعیت دریچه گاز

سنسور موقعیت بد دریچه گاز

سنسور موقعیت بد دریچه گاز

کامپیوتر یک وسیله نقلیه به سنسور موقعیت دریچه گاز بستگی دارد تا میزان فشار وارد شده بر روی پدال گاز و میزان باز بودن دریچه گاز را به آن بگوید. بر اساس این اطلاعات، کامپیوتر مخلوط سوخت و هوا را طوری تغییر می دهد که مقدار صحیح وارد موتور شود.

سنسور موقعیت دریچه گاز آسیب دیده یا بد باعث ارسال اطلاعات اشتباه به رایانه می شود. در این صورت موتور قادر به انجام کارهای مختلف مانند دور آرام یا شتاب گیری نخواهد بود.

شماره 5 – فیلتر سوخت مسدود شده است

فاصله زمانی تعویض فیلتر بنزین

فاصله زمانی تعویض فیلتر بنزین

وظیفه فیلتر سوخت جلوگیری از زنگ زدگی، کثیفی و سایر ذرات با سوخت قبل از ورود به محفظه احتراق داخلی است. تاخیر هنگام شتاب گیری یکی از علائم رایج گرفتگی فیلتر بنزین است.

برای دارندگان خودرو مهم است که فیلترهای بنزین خود را به طور دوره‌ای پس از طی مسافت معینی تغییر دهند. اگر فیلتر بنزین خودرو تعویض نشود، در نهایت ذرات زباله روی فیلتر جمع می‌شوند و باعث گرفتگی آن می‌شوند.

پس از مسدود شدن آن، عبور سوخت از فیلتر دشوار خواهد بود. این به این معنی است که موتور مقدار مناسب سوخت را دریافت نمی کند و بنابراین باعث تاخیر موتور می شود. هزینه تعویض فیلتر بنزین شما ارزان است، بنابراین دلیلی وجود ندارد که از آن مراقبت نکنید.

مطالب مرتبط :

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *