آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

چگونه کمربند ایمنی را که جمع نمی‌شود (یا بیرون نمی‌کشد) ببندیم

چگونه کمربند ایمنی را که جمع نمی‌شود (یا بیرون نمی‌کشد) ببندیم

چگونه کمربند ایمنی را که جمع نمی‌شود ببندیم :  تصادف گاه به گاه بخشی از گذراندن زمان پشت فرمان خودرو است، اما اغلب اجتناب ناپذیر است.

در حالی که برخی ممکن است تمام زندگی خود را بدون تجربه یک گلگیر برانند، اکثر رانندگان حداقل در یک مقطع در طول سال ها درگیر یک تصادف شده اند.

چگونه کمربند ایمنی را که جمع نمی‌شود (یا بیرون نمی‌کشد) ببندیم

همانطور که بیشتر افراد به خوبی می‌دانند، وقتی چنین مواردی اتفاق می‌افتد، کمربند ایمنی و کیسه‌های هوا که به درستی کار می‌کنند، اغلب تنها چیزی است که بین سرنشینان خودرو و صدمات شدید قرار می‌گیرد.

با این حال، مانند سایر اجزای خودرو، کمربندهای ایمنی گاهی اوقات دچار اختلال می شوند.

هنگامی که این اتفاق می افتد، بیش از یک ناراحتی جزئی ایجاد می شود، زیرا ایمنی فرد در خط است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد کمربند ایمنی و نحوه تعمیر کمربند ایمنی که گیر کرده است یا در غیر این صورت نادرست عمل می کند، ادامه مطلب را بخوانید.

قطعات کمربند ایمنی

قطعات کمربند ایمنی

قطعات کمربند ایمنی

در حالی که یک کمربند ایمنی اغلب از نظر طراحی ساده به نظر می رسد، چنین واحدهایی از چندین جزء جداگانه تشکیل شده اند که به طور منسجمی عمل می کنند تا سرنشینان خودرو را ایمن نگه دارند.

در زیر پنج جزء مجزا که سیستم مهار خودرو را تشکیل می دهند آورده شده است.

سگک

سگک

سگک

سگک کمربند ایمنی به عنوان ظرفی عمل می کند که صفحه قفل صندلی در آن محکم می شود. هنگام بستن کمربند ایمنی، صفحه قفل آن به سگک سیستم می‌چسبد، جایی که تا زمانی که به صورت دستی آزاد شود، در جای خود قفل می‌شود.

صفحه چفت

صفحه قفل کمربند ایمنی می‌تواند روی تار صندلی صندلی به بالا و پایین بلغزد و وقتی در سگک مربوطه قرار می‌گیرد، در جای خود قفل می‌شود. سپس صفحه چفت از سگک خود رها می شود که باز شدن سگک دستگاه فشرده شود.

تاربندی

کمربند ایمنی اغلب توسط رانندگان به عنوان “کمربند” شناخته می شود، زیرا به دور سرنشین خودرو می پیچد و در صورت برخورد به عنوان یک وسیله مهار کننده عمل می کند. نوارهای کمربند ایمنی از الیاف پلی استر ساخته شده و برای مقاومت در برابر ضربه های شدید طراحی شده است.

حلقه ستون

حلقه ستون کمربند ایمنی به ناحیه روی شانه راننده چسبانده می‌شود و اجازه می‌دهد تا نوار کمربند ایمنی برای قرار گرفتن و راحتی مناسب بیرون کشیده یا جمع شود. حلقه های ستونی اغلب از نظر طراحی از یک وسیله نقلیه به خودروی دیگر متفاوت است و معمولاً ماهیت خاص سازنده دارند.

جمع کننده

جمع کننده کمربند ایمنی وظیفه توزیع به داخل و خارج تار را در شرایط کاری عادی بر عهده دارد.

یک کشنده همچنین مسئول قفل کردن تارهای کمربند ایمنی در موقعیت ثابتی است که به صورت ناگهانی به سمت بیرون خم می شود، مانند در مورد برخورد. در بیشتر موارد، پس از تصادف، یک کشنده کمربند ایمنی را در جای خود قفل می کند.

چگونه کمربند ایمنی را که جمع نمی شود ببندیم

کمربند ایمنی آویزان

کمربند ایمنی آویزان

یکی از رایج‌ترین مشکلات مربوط به کمربند ایمنی، کمربند ایمنی است که جمع نمی‌شود یا خیلی بیرون کشیده شده و قفل شده است.

دو دلیل احتمالی برای چنین مسائلی وجود دارد. کمربند ایمنی پیچ خورده یا عقب نشینی خراب. در صورت خرابی دستگاه تسمه نمد، تعویض آن توصیه می شود.

در حالی که امکان استفاده از خدمات تعمیر کمربند ایمنی مانند MyAirbags.com یا SafetyRestore.com برای بازگرداندن عملکرد جمع کننده وجود دارد، مهم است که به خاطر داشته باشید که شما با تجهیزات حساس ایمنی سر و کار دارید و چنین تعمیراتی به بهترین وجه توسط یک آموزش دیده انجام می شود. تکنسین.

خوشبختانه، علت اصلی افتادگی کمربند ایمنی یا کمربند ایمنی که جمع نمی‌شود، اغلب فقط در نتیجه پیچ خوردگی تار است. هنگامی که این اتفاق افتاد، مراحل زیر را برای بازیابی عملکرد دستگاه دنبال کنید.

شماره 1 – بازی رایگان ایجاد کنید

با باز کردن کمربند ایمنی خود شروع کنید و در نتیجه شلی در تارهای دستگاه ایجاد کنید. در صورت امکان کمربند ایمنی را به آرامی به عقب بچرخانید تا 1-2 اینچ جمع شود.

شماره 2 – کمربند ایمنی را به آرامی بکشید

اکنون به آرامی کمربند ایمنی خود را به سمت بیرون بکشید تا کاملاً باز شود. این باید هرگونه پیچ و تاب تار موجود را پاک کند. اگر در این مرحله مقاومتی احساس کردید، احتمالاً کمربند پیچ خورده مقصر است.

شماره 3 – کمربند مطالعه برای علائم پیچ خوردگی

همانطور که به کشیدن کمربند ایمنی خود به سمت بیرون ادامه می دهید، به دنبال علائم پیچ خوردگی در مناطقی با فاصله کم باشید. به حلقه ستون کمربند ایمنی یا هر مکانی که کمربند ایمنی در پشت قاب تزئینی ناپدید می شود، دقت کنید.

شماره 4 – در صورت لزوم پانل را بردارید

اگر هنگام تکمیل مراحل ذکر شده در بالا، متوجه مقاومت بیرونی شدید، اما نتوانستید مشکل را برطرف کنید، ممکن است لازم باشد که هر ستونی که اجزای کمربند ایمنی شما را پوشانده است، بردارید.

این به شما این امکان را می دهد که از نظر فیزیکی پیچش های آشکار یا سایر بی نظمی ها را بررسی کنید.

چگونه کمربند ایمنی را که کشیده نمی شود ببندیم

کمربند ایمنی کشیده نمی شود

کمربند ایمنی کشیده نمی شود

یکی دیگر از مشکلاتی که معمولاً در سیستم نگهدارنده با آن مواجه می‌شویم، مربوط به کمربند ایمنی است که کشیده نمی‌شود و باعث می‌شود رانندگان نتوانند خود را در آن محکم کنند.

این نیز مشکلی است که می‌تواند دلایل ریشه‌ای متعددی داشته باشد، از جمله عقب‌کش معیوب یا آسیب دیده.

 

با این حال، قبل از محکومیت یک جمع کننده و شروع جایگزینی، می توان یک تعمیر ساده را امتحان کرد که اغلب وضوح رضایت بخشی را ارائه می دهد. انجام این کار به آسانی انجام مراحل زیر است.

شماره 1 – در صورت امکان Slack را ایجاد کنید

در مورد کمربند ایمنی که بیرون نمی‌آید، انسداد نوعی در کشنده کمربند اغلب مقصر است. برای رفع این مشکل، با چرخاندن دستی کمربند ایمنی به عقب آن برای ایجاد شلی شروع کنید.

شماره 2 – به دنبال موانع باشید

اکنون می توانید به منظور کشف هر گونه مانعی که ممکن است باعث ایجاد مشکل شده باشد، جمع کننده کمربند ایمنی خود را مطالعه کنید. در برخی موارد، ممکن است مجبور شوید برای دسترسی به این کشنده، قطعاتی از صفحات تزئینی را بردارید.

کثیفی، شن یا هر نوع زباله دیگری می تواند منجر به مشکلات جمع کننده شود و برای ارائه عملکرد مطلوب باید پاک شود.

شماره 3 – پیچ و تاب ها را از بین ببرید

اگر در بازرسی شما نشانه‌هایی از پیچ خوردگی کمربند ایمنی مشاهده شد، باید این مشکل را برطرف کنید تا عملکرد کامل را بازیابی کنید. انجام این کار اغلب مستلزم آن است که فرد به صورت دستی جمع کننده خود را به سمت داخل بچرخاند و در نتیجه شلی بیشتری ایجاد کند.

سپس می توان از یک پیچ گوشتی سر تخت برای اصلاح هر گونه پیچشی که رخ داده است استفاده کرد.

شماره 4 – تست و کشیدن

اکنون کمربند ایمنی خود را تست خواهید کرد تا ببینید آیا می توان آن را به سمت بیرون کشید. اگر مشکلات همچنان ادامه داشت، می توانید سعی کنید هر گونه اتصال داخلی که در کشنده کمربند ایمنی ایجاد شده است را از دست بدهید.

این کار با محکم گرفتن تارهای کمربند ایمنی و 2 تا 3 یدک کش سریع و قوی انجام می شود. در بسیاری از موارد، انجام این کار اغلب اجزای جمع کننده متصل شده یا نامناسب را آزاد می کند و در نتیجه عملکرد را بازیابی می کند.

سایر مشکلات کمربند ایمنی

مشکلات کمربند ایمنی

همچنین چندین مشکل دیگر مربوط به کمربند ایمنی وجود دارد که اغلب رانندگان و وسایل نقلیه آنها را آزار می دهد. موارد زیر برخی از رایج ترین این مشکلات هستند.

کمربند ایمنی به آرامی جمع می شود

رانندگان اغلب با کمربند ایمنی مواجه می شوند که به کندی جمع می شود. کمربند ایمنی پیچ خورده یا پیچ خورده اغلب مقصر است.

هنگامی که این اتفاق می افتد، به آرامی کمربند ایمنی خود را به سمت بیرون بکشید تا زمانی که به طور کامل کشیده شود، در حالی که وجود پیچ و تاب را بررسی کنید. سپس به آرامی اجازه دهید کمربند به حالت استراحت جمع شود.

در برخی موارد، کمربند ایمنی کهنه شده که در اثر آلودگی با کثیفی و سایر ذرات سفت شده است، می تواند مقصر عقب نشینی کند باشد. برای رفع چنین مشکلاتی می توان کمربند ایمنی مورد نظر را به سمت بیرون کشید و با آب صابون تمیز کرد.

بستن کمربند ایمنی

با گذشت زمان، فشار دادن دکمه باز کردن سگک کمربند ایمنی به طور فزاینده ای دشوار می شود. این حداقل می تواند ناامید کننده باشد و یکی از دلایل رایج نگرانی بسیاری از رانندگان است.

در حالی که خرابی مکانیکی داخلی یک سگک کمربند ایمنی گاهی اتفاق می‌افتد، احتمال اینکه فرد با سگکی آلوده به خاک، مواد چسبنده و سایر اشکال زباله مواجه شود، بسیار بیشتر است.

به منظور رفع چنین نگرانی هایی، می توان از الکل مالشی یا پاک کننده تماس الکتریکی برای شستن رسوبات آلاینده استفاده کرد. تمیز کردن سگک به این روش فقط چند دقیقه طول می کشد و اغلب عملکرد کامل را بازیابی می کند.

مطالب مرتبط :

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *