آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

چشمک زدن سریع چراغ راهنما عقب خودرو 

چشمک زدن سریع چراغ راهنما عقب خودرو 

چشمک زدن سریع چراغ راهنما عقب خودرو :هر از گاهی، هر راننده ای با سناریوی خاصی روبرو می شود که ممکن است قبلاً با آن مواجه نشده باشد. هنگامی که این اتفاق می افتد، تعدادی سوال مطرح می شود، زیرا راننده مورد نظر دلیل هر گونه بی نظمی ناگهانی در عملکرد وسیله نقلیه خود را بررسی می کند.

چشمک زدن سریع چراغ راهنما عقب خودرو

یکی از این اتفاقات که اغلب توجه یک راننده هشیار را به خود جلب می کند، زمانی است که یک چراغ راهنما به سرعت در یک طرف وسیله نقلیه آنها چشمک می زند، اما در سمت دیگر آن خیر. در حالی که یک اتفاق نسبتاً رایج است، برخی سردرگمی ها در مورد علت اصلی این وضعیت نگران کننده باقی می ماند.

در واقعیت، لامپ چراغ راهنما به دلایل مختلفی می تواند به سرعت بارق بزند که به طور بالقوه نشان دهنده چندین مشکل مختلف است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چراغ های راهنما با چشمک زدن سریع و همچنین نحوه رفع چنین مشکلی در صورت بروز آن در آینده، بیشتر بخوانید.

چراغ های راهنما چگونه کار می کنند؟

چراغ راهنما چگونه کار می کند

چراغ راهنما چگونه کار می کند

برای درک علت چشمک زدن سریع چراغ راهنما، ابتدا باید اصول اولیه عملکرد چراغ راهنما را درک کرد. مدار چراغ راهنما یک وسیله نقلیه برق را از طریق یک سیم داغ ذوب شده تامین می کند، که اغلب از جعبه اتصال زیره سرچشمه می گیرد.

این سیم داغ برق را از طریق یک ماژول فلاشر به سوئیچ چراغ راهنما که در امتداد ستون فرمان خودرو قرار دارد، می رساند. هنگامی که راننده سوئیچ چراغ راهنما را به سمت بالا یا پایین تغییر می دهد، مدار کامل می شود، در نتیجه برق به هر دو چراغ راهنما جلو و عقب برای سمت وسیله نقلیه انتخاب شده ارسال می شود.

به جای ارسال برق ثابت به این لامپ ها، برق به طور لحظه ای قطع می شود، زیرا از طریق ماژول فلاشر مدار هدایت می شود. این ماژول از یک تماس حساس به گرما استفاده می کند که منبسط/انقباض می شود و به طور موثر اتصالات را ایجاد و قطع می کند.

بیشتر بخوانید: چگونه رطوبت را از چراغ های جلو خارج کنیم

ماژول فلاشر خارج از اصل مقاومت عمل می کند که با انتقال نیرو به رشته لامپ چراغ راهنما بر مدار تأثیر می گذارد. با طراحی، یک رشته شکسته در یک لامپ چراغ راهنما این مقاومت را کاهش می دهد، در نتیجه باعث می شود که عملکرد ماژول فلاشر سرعت بیشتری بگیرد، که به نوبه خود باعث می شود لامپ باقی مانده با سرعت بسیار بیشتری چشمک بزند.

علل رایج چراغ راهنما که به سرعت چشمک می زند

در حالی که تشخیص لامپ چراغ راهنما با چشمک زدن سریع عموماً یک روش نسبتاً ساده در نظر گرفته می شود، توجه به جزئیات همچنان مهم است. شرایطی با این ماهیت می‌تواند ناشی از یکی از چندین مشکل اساسی مختلف باشد.

در زیر چندین مورد از رایج ترین دلایل چشمک زدن سریع چراغ راهنما آورده شده است.

  1. لامپ چراغ راهنما معیوب است
  2. لامپ چراغ راهنما که به درستی انتخاب نشده است
  3. ماژول فلاشر به خطر افتاده است
  4. سیم کشی یا سوکت چراغ راهنما آسیب دیده است
  5. چشمک زن فوق العاده ناشی از ارتقاء اخیر به لامپ های LED

چگونه چراغ عقب راهنما را که به سرعت چشمک می زند تعمیر کنیم

هنگام تلاش برای تعمیر یک چراغ راهنما که به سرعت چشمک می زند، ابتدا باید علت اصلی مشکل را مشخص کنید. با دنبال کردن مراحل زیر، می‌توانید به سرعت عیب نور خودرو خود را تشخیص دهید، در نتیجه به شما این امکان را می‌دهید که به سرعت مواردی را که مشکل ساز است، برطرف کنید.

شماره 1 – عملکرد چراغ راهنما را بررسی کنید

چشمک زن ماشین خیلی سریع است

چشمک زن ماشین خیلی سریع است

هنگام تلاش برای تعیین علت اصلی مشکل مربوط به چراغ راهنما، مهم است که یک پیاده روی سریع در اطراف وسیله نقلیه خود انجام دهید.

بیشتر بخوانید: 6 دلیل برای اینکه چراغ های عقب شما کار نمی کنند اما چراغ های ترمز کار می کنند

پس از جابجایی سوئیچ چراغ راهنما به یک جهت، بررسی کنید که هر دو چراغ راهنما جلو و عقب این سمت همانطور که انتظار می رود کار کنند. سپس، این فرآیند را با سوئیچ چراغ راهنما در جهت مخالف تکرار کنید.

شماره 2 – برق/زمین به چراغ های غیرقابل کار را بررسی کنید

اگر مشخص شد که هر چراغ راهنما غیرقابل کار است، مهم است که برای تحویل مناسب برق و زمین در دوشاخه مربوطه بررسی شود. این کار را می توان با برداشتن لامپ مورد نظر و بررسی شاخک های ظرف با یک چراغ آزمایشی انجام داد.

با اتصال انتهای گیره چراغ آزمایشی به زمین، یکی از شاخه های مخزن لامپ باید داغ شود و در نتیجه چراغ آزمایش روشن شود. به همین ترتیب، تماس با شاخک دیگر پریز باید چراغ آزمایشی را روشن کند، زمانی که انتهای مخالف چراغ به یک منبع برق 12 ولتی متصل است.

شماره 3 – لامپ های معیوب را تعویض کنید

لامپ چراغ راهنما را تعویض کنید

لامپ چراغ راهنما را تعویض کنید

اگر در “مرحله 1” یک لامپ چراغ راهنما غیرقابل کار یافت شد، اما تحویل مناسب برق و زمین تایید شد، باید یک لامپ جدید نصب شود. پس از اتمام نصب، بررسی کنید که لامپ همانطور که انتظار می رود روشن و چشمک می زند.

در اکثر موارد، این کار باعث می‌شود که تمام لامپ‌های چراغ راهنما به سرعت عادی خود بازگردند.

شماره 4 – رله فلاشر را تعویض کنید (در صورت لزوم)

اگر وسیله نقلیه شما از لامپ های استاندارد غیر LED استفاده می کند، اما تعویض لامپ جایگزین نگرانی شما را برطرف نمی کند.

رله چراغ راهنما بد مشکوک می شود. این ماژول را می توان تقریباً از هر فروشگاه لوازم خودرو تهیه کرد و معمولاً می توان آن را با قیمت نسبتاً مناسب خریداری کرد.

نصب این رله نیز معمولاً دشوارتر از تعویض فیوز نیست. با این حال، هنگام تلاش برای مکان یابی ماژول مورد نظر، باید از ادبیات خدمات خاص کارخانه استفاده شود.

شماره 5 – مسائل مربوط به مقاومت صحیح

لامپ ال ای دی

لامپ ال ای دی

اگر اخیراً لامپ های چراغ راهنما استاندارد خودروی خود را با لامپ های چراغ راهنمای LED جایگزین تعویض کرده اید، این شانس خوبی است که با مشکلات مربوط به مقاومت مواجه شوید.

از آنجایی که ماژول فلاشر خودرو برای عملکرد مناسب به مقاومت درون مدار متکی است، نصب لامپ های LED با مقاومت کم می تواند باعث چرخش سریع فلاشر شود، گویی رشته لامپ باز است.

برای اصلاح این وضعیت، می‌توان مقاومت‌های درون خطی ویژه را خریداری و نصب کرد، در نتیجه ویژگی‌های عملکرد گرمسیری یک ماژول فلاشر را بازیابی می‌کند.

آیا پلک زدن سریع غیرقانونی است؟

موضوع غیرقانونی بودن یا نبودن چشمک زن تا حد زیادی برای تفسیر باز است. وزارت حمل و نقل مشخص می کند که چراغ راهنما یک وسیله نقلیه نباید از نرخ 120 پلک زدن در دقیقه تجاوز کند. با این حال، قوانین ایالتی ممکن است یک آستانه حداکثر قابل قبول حتی پایین تر ارائه دهند.

در نتیجه، قانونی بودن هایپر فلاش تا حد زیادی به سرعت دقیق چشمک زدن در زمان وقوع و وضعیتی که در آن شخص در حال رانندگی است بستگی دارد.

حداقل، هایپر فلاش می تواند نظارت بیشتری را از مجریان قانون جلب کند. این از این واقعیت ناشی می‌شود که بارق زدن سریع چراغ راهنمای چشمک زن می‌تواند حواس رانندگان را کاملاً پرت کند.

خرید چراغ جلو از رایکایدک

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *