آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

چگونه سپر پلاستیکی ماشین را رنگ کنیم؟

چگونه سپر پلاستیکی ماشین را رنگ کنیم؟

چگونه سپر خودرو را به روش صحیح رنگ آمیزی کنیم :یک سپر بیشتر گرما را در طول سواری می گیرد. بعد از لاستیک ها به زمین نزدیک تر است، بنابراین خراش و خراش به نوعی اجتناب ناپذیر است. با این حال، زمانی که رنگ شروع به خرد شدن می کند، می تواند ظاهر کلی خودرو شما را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل مهم است که سپر را دوباره رنگ کنید. اما آیا ارزش یک بازدید گران قیمت به تعمیرگاه را دارد؟

چگونه سپر خودرو را به روش صحیح رنگ آمیزی کنیم

حقیقت این است که شما به راحتی می توانید یاد بگیرید که چگونه سپر ماشین را خودتان رنگ کنید و ظاهر براق سپر ماشین خود را بازیابی کنید. می‌توانید لوازم را در هر فروشگاه سخت‌افزاری پیدا کنید، و هنگامی که آن را به دست آوردید، می‌توانید هر زمان که سپرتان کمی کهنه به نظر برسد، خودتان آن را تعمیر کنید. نگران نباشید، ما در این مورد با شما هستیم.

در این مقاله، یک آموزش ساده و گام به گام در مورد اینکه چگونه آسیب های جزئی روی سپر خود را تعمیر کنید و رنگ تازه ای به آن ببخشید، به شما آموزش می دهیم. بیایید مستقیماً به راهنما برویم.

راه نقاشی سپر ماشین

راه‌های زیادی برای رنگ‌آمیزی سپر خودرو وجود دارد، اما از آنجایی که ما آموزشی را توضیح می‌دهیم که به راحتی می‌توان آن را در خانه دنبال کرد، به شما نشان می‌دهیم که چگونه سپر خودرو را با قوطی اسپری رنگ کنید – که رایج‌ترین روش است.

وسایل مورد نیاز برای رنگ کردن سپر خودرو

  • پارچه پارچه ای یا پارچه ای تمیز
  • پد ضربه
  • حلال آماده کنید
  • 4 یا 5 قوطی اسپری 12 اونسی
  • نوار ماسک (اختیاری)
  • بطری اسپری
  • کاغذ سنباده (600 گریت و 1500 گریت)
  • رنگ بیس کت (رنگ دلخواه) و شفاف کت

مرحله 1 – سپر را بردارید

برای برداشتن سپر جلو، کاپوت خودرو را باز کرده و به دنبال پیچ و مهره های مرکز جلوی کاپوت بگردید. آنها را با آچار یا پیچ گوشتی شل کنید، سپس به دنبال پیچ/پیچ های بیشتری در انتهای سپر بگردید. پیچ های باقی مانده را بردارید، سپس محافظ پلاستیکی را بردارید تا سپر را خارج کنید.

در مورد سپر عقب، به دنبال پیچ های زیر لبه آن بگردید و آنها را بردارید. همچنین پیچ‌هایی در کناره‌ها، بالا و گوشه‌ها وجود دارد که باید جدا شوند. سپس صندوق عقب را باز کنید تا به دنبال پیچ یا پیچ باقی مانده که سپر را در جای خود نگه داشته است بگردید. وقتی اینها خاموش شدند، سپر باید به راحتی بیرون بیاید.

اگر نمی‌خواهید سپر را بردارید، فقط می‌توانید دور آن را چسب بزنید تا از بقیه خودرو در برابر محصولاتی که استفاده می‌کنید محافظت کنید.

مرحله 2 – سطح را تمیز کرده و خراش ها را پر کنید

سطح را تمیز کرده و خراش ها را پر کنید

سطح را تمیز کرده و خراش ها را پر کنید

پد خراش خود را بردارید و یکبار با آن به آرامی روی سطح ضربه گیر بروید. با استفاده از یک پارچه مرطوب، هرگونه آلودگی قابل مشاهده را از سپر پاک کنید. اکنون، از حلال آماده سازی برای خلاص شدن از شر چربی یا کثیفی که ممکن است ایجاد شده باشد استفاده کنید. سپر را با آب بشویید و با دستمال آن را خشک کنید.

خراش های جزئی قبل از رنگ آمیزی نیازی به ترمیم ندارند. اما، اگر خراش ها عمیق هستند، ابتدا باید از بتونه فیلر بدن برای پر کردن خراش ها استفاده کنید، بگذارید خشک شود، سپس آن را سمباده بزنید.

مطمئن شوید که پرکننده بدنه سمباده شده با سطح ضربه گیر همسطح باشد.

سطح را تمیز کرده و خراش ها را پر کنید

مرحله 3 – سپر را با سنباده مرطوب بمالید

حالا از سنباده 600 برای خیس کردن ضربه گیر استفاده کنید. با این کار لایه بالایی رنگ شل برداشته می شود و همه چیز صاف می شود تا پوشش تازه بهتر به سطح بچسبد. یک بطری اسپری بردارید و قبل از سنباده زدن سطح آن را بپاشید.

اطمینان حاصل کنید که همیشه یک لایه آب بین سطح ضربه گیر و سنباده در هنگام سمباده مرطوب نگه دارید.

در همه جهات حرکت کنید، ابتدا بالا و پایین، سپس پهلو به پهلو. جهت صاف کردن سطح را به طور متناوب نگه دارید. وقتی کارتان تمام شد، از یک پارچه چسبناک برای پاک کردن سپر و پاک کردن تمام باقیمانده‌ها استفاده کنید.

مرحله 4 – پوشش پایه را اعمال کنید

پوشش پایه را اعمال کنید

پوشش پایه را اعمال کنید

قبل از رنگ آمیزی پوشش سپر خودرو، همیشه باید یک ماسک و یک جفت دستکش بپوشید تا از رنگ و دود آن محافظت کنید. قوطی پوشش پایه را در فاصله 12 اینچی از سطح ضربه گیر نگه دارید. رنگ را در اسپری های ملایم و با دست سبک بمالید. بعد از اینکه لایه اول تمام شد، بگذارید نیم ساعت خشک شود.

استفاده از بیس کت

پس از خشک شدن، کاغذ سنباده 1500 خود را بردارید، سپس شروع به سمباده زدن مرطوب سطح کنید تا از شر چکه ها یا حباب هایی که ممکن است در لایه پایه خشک شده ایجاد شده باشد خلاص شوید. باقی مانده را با یک پارچه چسبناک پاک کنید.

این مرحله را حداقل دو بار تکرار کنید تا حداقل 3 لایه پوشش پایه در مجموع وجود داشته باشد. پس از اعمال هر لایه حتما فواصل 30 دقیقه ای را در نظر بگیرید.

مرحله 5 – پوشش شفاف را روی بیس کت بمالید

پوشش شفاف را روی بیس کت بمالید

پوشش شفاف را روی بیس کت بمالید

حالا باید لایه های بیس کت را با یک کت شفاف ببندید. قوطی شفاف را بردارید و چند بار روی مقوا یا چوب ضایعاتی اسپری کنید تا نازل پاک شود. قوطی را در فاصله 12 اینچی از سطح سپر نگه دارید و یک پوشش یکدست را روی آن اسپری کنید.

اجازه دهید این لایه حدود 20 دقیقه خشک شود، سپس یک لایه دیگر بمالید. حداقل 6-7 ساعت صبر کنید تا رنگ کاملا خشک شود.

توصیه می کنیم 24 ساعت کامل صبر کنید تا رنگ زمان کافی برای چسبیدن به سپر داشته باشد و احتمال لکه شدن وجود نداشته باشد.

پوشش شفاف را روی بیس کت بمالید

مرحله 6 – پایان

پس از خشک شدن کامل رنگ، می توانید سپر خود را در جای خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که از پیچ و مهره های مناسب برای هر طرف استفاده کنید، و آنها را محکم محکم کنید اکنون می دانید که چگونه سپر ماشین را در خانه رنگ کنید.

اگر در مورد مرحله خاصی گیج شده اید یا فقط به کمک بصری نیاز دارید، می توانید این ویدیو را برای کمک بررسی کنید.

سوالات متداول

چگونه سپر پلاستیکی ماشین را رنگ کنیم؟

ابتدا سپر را با حلال آماده سازی و آب تمیز کنید تا تمام کثیفی ها و خراش های اضافی از بین برود. سپر را با کاغذ سنباده 600 خیس کنید و مطمئن شوید که کاغذ سنباده را در جهات متناوب حرکت دهید. حالا بیس کت را بزنید، بگذارید 30 دقیقه خشک شود، سپس دو بار دیگر تکرار کنید.

 

هنگامی که رنگ پایه کاملا خشک شد، دوباره با کاغذ 1500 خیس کنید تا هرگونه ایراد از بین برود، سپر را پاک کنید و دو لایه لایه شفاف بزنید و بین هر لایه 20 دقیقه فاصله بگیرید. قبل از اینکه سپر را دوباره روی ماشین قرار دهید، اجازه دهید حداقل 6 ساعت خشک شود.

آیا می توانم سپر ماشینم را خودم رنگ کنم؟

بله، شما می توانید سپر ماشین خود را خودتان رنگ کنید. شما به مواد خاصی نیاز دارید – مانند کاغذ سنباده، رنگ پایه، روکش شفاف، پارچه های چسبناک و موارد دیگر. اگر از رنگ اسپری استفاده کنید، فرآیند بسیار ساده است. برای جزئیات بیشتر، به بخش “گام به گام” ما مراجعه کنید.

چگونه سپر پلاستیکی ماشین را رنگ کنیم؟

هنگام رنگ آمیزی سپر پلاستیکی ماشین، لازم نیست سطح آن را همانطور که با یک سپر فلزی معمولی نیاز دارید، خراش دهید. یکبار با سمباده 400 روی آن بزنید و باید برای پوشش پایه آماده شود. برای بقیه آموزش به مراحل 4 تا 6 در راهنمای ما مراجعه کنید.

چگونه سپر پلاستیکی را برای رنگ سنباده بزنیم؟

هنگامی که سپر از ماشین خارج شد، از یک پد خراش استفاده کنید و یک بار به آرامی روی سطح آن بروید. سپر را با استفاده از حلال آماده سازی، آب و پارچه تمیز کنید. سپس از کاغذ سنباده 600 برای مرطوب کردن ضربه گیر استفاده کنید. شما باید این کار را با اسپری کردن سطح با یک بطری اسپری پر از آب و حرکت دادن کاغذ سنباده در جهت های متناوب انجام دهید.

آیا برای سپر پلاستیکی به پرایمر نیاز دارم؟

اگر به جای تعویض سپر در حال تعمیر آن هستید، باید از پرایمری استفاده کنید که خراش های جزئی را از بین می برد.

به طور خلاصه، هنگامی که مراحل را با دقت طی کنید، یادگیری نحوه رنگ آمیزی سپر خودرو بسیار آسان است. روشی که ما توضیح دادیم تا حد زیادی ساده ترین راه حل برای خراش های جزئی، رنگ شل، تغییر رنگ و موارد دیگر است.

آخرین توصیه ما این است که هر مرحله را به دقت دنبال کنید و از منابعی که پیوند داده ایم برای راهنمایی بیشتر استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا به بهترین نتایج ممکن دست یابید.

مطالب مرتبط :

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *